لینک های دسترسی

جدال کمرون و قومندانان دفاعی کشورش درمورد خروج عساکر برتانوی از افغانستان


جدال کمرون و قومندانان دفاعی کشورش درمورد خروج عساکر برتانوی از افغانستان

روزنامه تلگراف بریتانیه به تاریخ یازدهم ماه می می نویسد بعد از کشته شدن اسامه بن لادن درپاکستان صدراعظم بریتانیه به طور فزاینده یی مصمم است ماموریت جنگ درافغانستان را ختم نماید.

به نوشته تلگراف او به قومندانان دفاعی کشورش گفت می خواهد خروج عساکر ازافغانستان را از تابستان سال روان آغاز نماید. این درزمانی است که ایالات متحده نیز کم کردن شمار عساکر خود را آغاز می کند.

روزنامه می نویسد اما قومندانان بریتانوی به دیوید کمرون صدراعظم بریتانیه هشدار داده اند که خروج زود هنگام شاید ماموریت جنگ علیه شورشیان را به خطر مواجه سازد و به طالبان اجازه دهد درمنطقه قدرت یابند و ازحمایت مردم برخوردارشوند.

به نوشته تلگراف قومندانان دفاعی بریتانیه به حیث مصالحه به گونه بی میل طرح هایی را برای خروج ٤٥٠عسکر برتانوی ازجمع ١٠هزار عسکر درافغانستان ترسیم کرده اند.

روزنامه نوشته است آقای کمرون می خواهد با براک اوباما روی خروج عساکر کشورش ازافغانستان موافقه کند. این موافقه درزمانی صورت خواهد گرفت که رئیس جمهور اوباما درختم ماه روان ازلندن دیدن می کند.

تلگراف نوشته است عساکر بریتانوی شاید افغانستان را به زودی حدالمقدور درماه جولای در زمانی ترک نمایند که ایالات متحده امریکا خروج عساکر خود ازافغانستان را آغاز میکند.

روزنامه می نویسد اما منابع صدارت عظمی برتانیه مشعر است قومندانان دفاعی تحت رهبری جنرال سیر دیوید ریچاردز، لوی درستیز قوای دفاعی هنوز با این تقاضای آقای کمرون مبنی بر کاهش تعداد عساکر مقاومت می کند.

تلگراف می نویسد درک شده است که وزیر دفاع اظهار امیدواری نموده است که خروج عساکر درتابستان را به ٢٠٠عسکر کاهش دهد. اما آقای کمرون ومامورین وی برقومندانان دفاعی فشار می اورند تا تعداد خروج عساکر را افزایش دهد.

XS
SM
MD
LG