لینک های دسترسی

Breaking News

نابغۀ نه ساله از پوهنتون فارغ می‎شود


لورن سایمون، کودک نه سالۀ بلجیمی قرار است تا یک ماه دیگر از رشتۀ انجنیری برق از پوهنتون تکنالوژی ایندهوفن هالند فارغ شود.

الکساندر سایمون، پدر لورن به شبکۀ خبری سی ان ان گفته است که پسرش به زودی تحصیلات خود را به گونۀ همزمان در رشتۀ طب و انجنیری برق در سطح دوکتورا آغاز خواهد کرد.

لیدیا سایمون، مادر لورن گفته است زمانیکه مادر و پدرش در مورد استعداد خارق‌العادۀ نواسۀ شان صحبت می‌کردند باورش نمی‌شد، اما معلمان لورن نیز به قدرت فوق‌العاده بلند آموزش این کودک پی بردند.

معلمان در مکتب آزمون‌ها را یکی پی دیگر از لورن می‌گرفتند تا اینکه بهرۀ هوشی (آی کیو یا IQ) وی ۱۴۵ تثبیت شد. آی کیوی اکثر افراد بین ۹۰ تا ۱۱۵ است.

پوهنتون ایندهوفن با فراهم آوری استادان مخصوص برای لورن، اجازه داده است تا وی دورۀ آموزشی خود را سریع‌تر از دیگر محصلان به پایان برساند. او که در هشت سالگی از لیسه فارغ شد، تمام دروس پوهنتون را فقط در جریان نه ماه آموخت.

سیورد هولشوف، رییس علمی پوهنتون ایندهوفن گفته است که لورن مستعدترین و باهوش‌ترین محصل این پوهنتون است.

پیتر بالتوس، یکی از استادان لورن گفته است که قدرت آموزش و استعداد این کودک کم از کم سه برابر بیشتر از مستعدترین و ذکی ترین محصلانی است که وی در طول حیات اکادمیک خود با آنان روبرو شده است.

با این حساب، لورن پس از فراغت ریکارد جوان‌ترین فارغ تحصیل را به نام خود رقم زده و جای مایکل کیرنی امریکایی را که در ده سالگی از پوهنتون ایالت الاباما فارغ شده بود، خواهد گرفت.

خانوادۀ لورن گفته اند که از همین اکنون پوهنتون‌های معتبر از سرتاسر جهان پیشنهاد داده اند تا این کودک تحصیلات بیشتر خود را در آنجا فراگیرد.

XS
SM
MD
LG