لینک های دسترسی

Breaking News

تردید روحانی در مورد پذیرش استعفای ظریف


حسن روحانی از کارکرد جواد ظریف تمجید کرد

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران تا کنون مشخص نکرده است که استعفای جواد ظریف، وزیر امور خارجۀ آن کشور را می‌پذیرد یا نه، اما از "استقامت" و "ظرفیت‌های" آقای ظریف تمجید کرده است.

جواد ظریف شام دوشنبه (۲۵ فبروری) از طریق یک پست انستاگرام از استعفای خود از سمت وزارت خارجۀ ایران خبر داد.

آقای ظریف در این پست نگاشته است "از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولین محترم در ٦٧ ماه گذشته بسیار سپاسگزارم. از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم. شاد و سربلند باشید."

رئیس جمهور روحانی، سه شنبه (۲۶ فبروری) در یک سخنرانی تلویزیونی بدون اشاره به اعلام استعفای آقای ظریف گفت که وزیر خارجۀ ایران در خط مقدم جنگ بر ضد ایالات متحده قرار داشته است.

اندکی پس از نشر خبر استعفای وزیر خارجۀ ایران، مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا در یک پیام تویتر نوشت "به خبر استعفای ظریف توجه داریم. خواهیم دید که برقرار می‌ماند یا نه. به هر صورت، ظریف و حسن روحانی، فقط نمایندۀ مافیای فاسد دینی اند. ما می‌دانیم که این خامنه‌ای است که تصمیم‌های نهایی را می‌گیرد".

وزیر خارجۀ ایالات متحده در ادامۀ این تویت نوشته است "سیاست ما هیچ تغییری نکرده است – رژیم باید مثل یک کشور نورمال عمل کرده و به مردم خود احترام بگذارد".

XS
SM
MD
LG