لینک های دسترسی

Breaking News

"یادی از موارد کوچک" عکس هایی از روابط دیرینه امریكا و افغانستان


نمایشگاه عکس " یادی از موارد کوچک" كه بیانگر روابط دیرینه ایالات متحده امریكا و افغانستان است، در ولایت هرات افتتاح شد.

نمایشگاه "یادی از موارد كوچك" از ۸۸ قطعه عكس و سند آرشیفی تشكیل شده است كه روابط عالی و تاریخی ایالات متحده امریكا و افغانستان را از دهه ۱۹۳۰ تا ۱۹۷۰ میلادی به تصویر می كشد.

این نمایشگاه از سوی مركز بین المللی میریدین مستقر در واشنگتن دی سی و با حمایت وزارت امور خارجه ایالات متحده امریكا در ارگ تاریخی هرات برگزار شده بود.

داوود صبا والی هرات می گوید که این نمایشگاه روابط عمیق و دیرینه دولت مردان امریکا و افغانستان را بازتاب می دهد.

آقای صبا افزود که نمایشگاه یاد شده روابط دو ملت را از نظر فرهنگی برجسته می سازد و امروز که افغانستان یکی از متحدین ستراتیژیک ایالات متحده است "این روابط بیشتر از پیش در سرزمین افغانستان گره خواهد خورد".

جیمز كنینگهام، سفیر ایالات متحده امریكا در افغانستان نیز این نمایشگاه را مثالی كوچك از پیوند ناگسستنی بین امریكا و افغانستان خواند و گفت که كشورش در پی دو برابر کردن تلاش ها برای ایجاد صلح در افغانستان است.

سفیر ایالات متحده گفت که به همگان به ویژه مسئولین آرشیف آشکار است که روابط بین ایالات متحده و افغانستان فراتر از مسایل و روابط امنیتی می باشد.

او از قول هلری کلنتن، وزیر خارجۀ ایالات متحده گفت که در مراسم افتتاح این نمایشگاه در کابل، آن را پیوندی بین ملت ها و ندا و خواستی برای دو چندان کردن تلاش ها برای ایجاد افغانستان شگوفا عنوان کرد.

این نمایشگاه كه پیش از این در واشنگتن و كابل دایر شده بود برای مدت 20 روز در ارگ تاریخی هرات نیز به روی بازدیدكنندگان باز می باشد.
XS
SM
MD
LG