لینک های دسترسی

Breaking News

در بارۀ ما:

در بارۀ ما:

صدای امریکا بزرگترین سازمان چندرسانه‌ای خبری بین‌المللی امریکا است که به بیش از ۴۵ زبان، برای مخاطبینی برنامه پخش می‌کند که هیچ دسترسی به رسانه‌های آزاد ندارند و یا هم دسترسی‌شان به رسانه‌های آزاد محدود است. صدای امریکا که در سال ۱۹۴۲ تاسیس شد، به پوشش همه‌جانبه، مستقل و ارایه حقایق به مخاطبین خود متعهد است. صدای امریکا به شکل کامل از طریق مالیه‌دهندگان امریکایی و در چارچوب سازمان رسانه‌های جهانی امریکا تمویل می‌شود.

استقلال کاری و ماموریت صدای امریکا از طریق قوانینی تضمین شده است که از خبرنگاران این رسانه در برابر اعمال نفوذ، اعمال فشار و یا اقدامات تلافی‌جویانۀ مقامات دولتی و یا سیاستمداران محفاظت می‌کند.

جرالد آر. فورد، رئیس جمهور وقت ایالات متحده امریکا، در سال ۱۹۷۶ منشور صدای امریکا را امضا کرد. در این منشور آمده است:

صدای امریکا همیشه به عنوان یک منبع قابل اعتماد و قابل اطمینان خبری فعالیت خواهد کرد. اخبار صدای امریکا دقیق، واقعی و همه‌جانبه خواهد بود.

صدای امریکا، نه از تنها یک بخش جامعه امریکا، که از تمام امریکا نمایندگی خواهد کرد و از این رو، نظریات و روش‌های امریکایی را به شکل متوازن و همه‌جانبه بازتاب خواهد داد.

صدای امریکا پالیسی‌های ایالات متحده را به شکل واضح و موثر بازتاب خواهد داد و نیز بحث‌ها و نظریات مسئولانه در مورد این پالیسی‌ها را پوشش خواهد داد.

کانگرس امریکا در سال ۱۹۹۴، لایحه نشرات بین‌المللی امریکا را تصویب کرد. این قانون خبرنگاران صدای امریکا را ملزم می‌سازد تا در کار خود قابل اطمینان، دقیق، بی‌طرف، همه‌جانبه، متوازن و بازتاب‌دهندۀ تنوع فرهنگی و اجتماعی موجود در امریکا باشند.

کانگرس، هم‌چنین در سال ۲۰۱۶، قانون تنفیذ دفاع ملی را یک بار دیگر مورد تایید قرار داد که تاکید دارد کار خبرنگاری و گزارش‌دهی باید به شکل مستقل و بی‌طرفانه ادامه پیدا کند.

خبرنگاران صدای امریکا، به طور روزانه تلاش می‌کنند تا به عنوان نمونه‌ای از کار رسانه‌های آزاد در جهان رفتار کنند.

صدای امریکا

آزادی رسانه‌ها مهم است

XS
SM
MD
LG