لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد والی هرات از کارکرد وکلای این ولایت


والی هرات: در تعیین ولسوال نه در حل مشکلات ولسوالی بکوشید
داوود صبا، والی ولایت هرات شماری از نماینده گان این ولایت در شورای ملی را به سوء استفاده از صلاحیت های قانونی شان متهم می کند. آقای صبا می گوید که شماری از نماینده گان از او می خواهند تا اقارب شان را به سمت های دولتی در این ولایت تعیین کند.

آقای صبا گفت "من بسیار صریح می گویم که وکیل های ما و شما بی سر و صدا ترین وکلا در پارلمان استند اما در تعیینات بسیار چالاک استند و میخواهند که نفرات خود را به حیث ولسوال و معاون ولسوال و غیره تعیین کنند."

محمد رفیق شهیر، نماینده پیشین هرات در شورای ملی ضمن تایید گفته های آقای صبا گفت، نماینده گان موجود هرات را به بی پروایی به مشکلات مؤکلین شان متهم کرد.

اما احمد بهزاد، نماینده هرات در ولسی جرگه، به رادیو آشنا گفت که اتهامات والی هرات فقط در مورد شمار اندک از وکلا بجا است. " تا زمانی که دلیل، اسناد و شواهدی وجود نداشته باشد نمی توان یک حکم کلی را صادر کرد و تمام نماینده گان را زیر سئوال برد. ممکن است که یک نفر یا دو نفر چنین کاری را انجام دهند اما خوب است وقتی که آقای صبا چنین ادعایی می کند مشخصاً نام ببرد که چه کسی، در چه موقعیتی و چه موضوعی را تعقیب کرده که از اختیارات و وظایف اش خارج بوده است."

والی هرات همچنان گفت که نماینده گان این ولایت در شورای به حل مشکلات مردم توجه نمی کنند.

داوود صبا گفت " زمانی که موضوع پروژه های انکشافی ولایت هرات مطرح می شود، (نماینده گان) خبر ندارند. این بار که آمدند ولسوال تعیین کنند به آنها بگویید، برادر من ولسوال تعیین نکن مشکل ولسوالی را حل بکن."

هرات ۱۷ نماینده در ولسی جرگه دارد که کم از کم پنج تن آنها، زن استند.
XS
SM
MD
LG