لینک های دسترسی

حامیان مرسی به تظاهرات خود در قاهره ادامه میدهند


آزمون های مصر بعد از یک سال قیام

بعد از درگیری میان مظاهره کنندگان و پولیس در مسجدی در قاهره، امروز یکشنبه اسلامگرایان مصری خواستار مظاهرات تازه گردیده اند.

یک روز پس از انکه نیروهای امنیتی مقاومت شدید با مظاهره کنندگان را در مسجد در قاهره خاتمه دادند، امروز یکشنبه اسلامگرایان مصری خواستار مظاهرات تازه گردیده اند.

گروه اخوان المسلمین و گروه موسوم به ائتلاف ضد کودتا در مصر امروز یکشنبه بار دیگر در حالی خواهان اعتراضات تازه گردیدند که مقامات مصری انتقاد جامعه بین المللی روی سرکوبی خشونبار مخالفین را رد نمود. نبیل فهمی وزیر خارجه در حکومت موقت مصر امروز گفت جامعه بین المللی در مورد اعمال خشونت از سوی مظاهره کنندگان سکوت اختیار نموده است.

خشونت ها در مصر واکنش های جدی جامعۀ جهانی را در پی داشته اند. کترین اشتن رئیس پالیسی خارجی اتحادیۀ اروپایی خشونت های مصر را تکان دهنده توصیف کرده است. آلمان می گوید به روابطش با قاهره بازنگری می کند و فرانسه و بریتانیا خواهان پاسخ دادن اتحادیۀ اروپا به خشونت های مصر شده اند. ایالات متحدۀ امریکا نیز تمرینات نظامی مشترک با اردوی مصر را که قبلاً برنامه ریزی شده بود، لغو کرد. واشنگتن که سالانه بیش از یک میلیارد دالر با مصر کمک نظامی می کند همچنان گفته است که در مورد اقدامات جدی تر فکر می کند.
XS
SM
MD
LG