لینک های دسترسی

Breaking News

تشکیل ائتلاف سیاسی دیگر درافغانستان


در سلسلۀ صف بندی های سیاسی در آستانۀ آغاز پروسۀ انتخابات در افغانستان، امروز گروه جدیدی اعلام موجودیت کرد. ائتلاف جدید، تفاهم ملی افغانستان نام داشته و رهبری آن بدوش سید اسحاق گیلانی است.

از سویی هم در یک گردهمایی دیگر بزرگان قوم احمدزی خواهان برگذاری انتخابات هستند و می گویند که حکومت باید امنیت انتخابات را تامین کند.

این بار ۱۰ حزب و ۱۱۰ سازمان اجتماعی و سیاسی دیگر ایتلاف کردند. هدف این ائتلاف انتخاب نامزد واحد و یا حمایت از یک نامزد دیگر در انتخابات ریاست جمهوری است.

در این ائتلاف از حضور نماینده های طالبان نیز سخن گفته شد. آقای گیلانی از طالبان می خواهد تا در بخش های که زیر اداره آنان است انتخابات را تخریب نکنند و تاکید ورزید که طالبان به نامزد که این ائتلاف از آن حمایت می کند مزاحمت نخواهد کرد و در این باره با طالبان گفتگو کرده است.

اما اینجا بزرگان قوم احمدزی گردهم آمده اند تا در باره انتخابات و حمایت از یک نامزد مشخص مشوره کنند . این بزرگان قوم از حکومت می خواهند تا در بخش های که ناامنی وجود دارد زمینه را برای گرفتن کارت رای دهی و برگذاری انتخابات هموار بسازد.
بزرگان قوم احمدزی می گویند که با تمام بزگان قوم ها در این باره مشوره خواهند کرد.

این درحالیست که هفته پیش شماری از احزاب و ایتلاف های سیاسی و شورای های قومی به منظور اعلام یک نامزد واحد در انتخابات ریاست جمهوری ائتلاف کردند.
تشکیل ائتلاف سیاسی دیگر در افغانستان
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00
XS
SM
MD
LG