لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش تلفات زلزله در ایالت بلوچستان پاکستان


تخریبات زلزله پاکستان
تخریبات زلزله پاکستان
شمار تلفات زلزلۀ مدهش در پاکستان از سه صد و بیست و هفت نفر افزایش یافته است. عمله نجات امروز به تلاش ها برای کمک و نجات هزاران نفری ادامه دادند که در اثر زلزله شدید منازل شان منهدم گردیده است.

ایالت بلوچستان پاکستان را، به روز سه شنبه، زلزله یی به شدت هفت اعشاریه هفت ریکتر تکان داد. این زلزله به حدی قوی بود که امواج آن در سراسر جنوب آسیا احساس شد.

عبدالرشید جوگیزی معاون کمشنر آواران به آژانس خبری رویترز گفت باشنده گان محل به دفن نمودن اجساد اقارب شان آغاز کرده اند .او می گوید حد اقل سه صد و هفتاد و سه نفر زخمی شده است.

قوای نظامی صدها سرباز و هلیکوپتر را در ساحه زلزله زده فرستاد تا در تلاش های نجات کمک کند. مقامات نظامی می گویند یک کاروان از کمک های صحی برای زخمیان در سراسر منطقه اعزام گردیده است.

این زلزله خانه ها را تخریب کرد و ارتباط مخابراتی را با ساحه آواران قطع کرد که شدیدترین صدمه را دیده است. مقامات می گویند قوت و شدت زلزله به حدی بود که یک جزیره کوچک از زیر آب در ساحل بحیره عرب پدیدار شد.

جزیره پدیدار شده از زیر آب
جزیره پدیدار شده از زیر آب

مقامات هند می گویند تکان های این زلزله در دهلی جدید محسوس بود که تقریبا یک هزار و دو صد کیلو متر از مرکز زلزله فاصله دارد.

در مورد رقم تلفات گزارش های متفاوتی موجود است. زاهد بن مقصود یک مقام ایالتی بلوچستان گفت که دو صد و ده نفر در این زلزله جان باخته است، در حالیکه جان محمد بولیدی سخنگوی حکومت می گوید دو صد و سی و هشت نفر تلف شده است.

آقای بولیدی گفت "ما تخریبات زیاد را در ساحه دیدیم، و مقامات صحی در آنجا حضور نداشتند. مقام مسوول صحی منطقه اکنون به اینجا آمده، من عصبانی شدم، هیچکس اینجا نیست به جز از دو محافظ و دو کارمند صحی. ما به خیمه های بیشتر ضرورت داریم به وسایل صحی ضرورت داریم."

زلزله پاکستان
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00


بلوچستان، بزرگترین ایالت پاکستان، کمترین نفوس را دارا می باشد. این ایالت از تاسیسات مجهز طبی برخوردار نیست. منطقه آواران، مرکز زلزله روز سه شنبه، حدود سه صد هزار باشنده دارد.
XS
SM
MD
LG