لینک های دسترسی

معاون والی بلخ از یک حمله انتحاری جان به سلامت برد


موتر معاون والی بلخ پس از حمله امروزی
یک حمله کننده انتحاری حوالی ساعت 11 پیش از چاشت امروز در منطقه کارته آریانای شهر مزارشریف کاروان موتر های معاون والی بلخ را هدف قرارداد .

عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیه بلخ در محل حادثه به رسانه ها گفت:این انتحارکننده هنگامیکه معاون والی بلخ از منزلش به طرف دفتر کارش میرفت ،کاروان موتر های وی را هدف قرار داد وخود را منفجر کرد .

وی افزود:در نتیجه این حادثه یک فرد ملکی کشته وسه تن دیگر زخم برداشته اند .

آقای رحیمی گفت که تا حال هویت فرد انتحار کننده معلوم نیست اما تحقیقات در زمینه جریان دارد .

خبرنگار صدای امریکا که از محل حادثه گزارش میدهد میگوید که در اثر این حادثه خسارات مالی زیادی به ساکنین محل ودوکانداران وارد گردیده است که در اثر آن دوکاکین خسارمنده گردیده وشیشه های منازل تا پنجاه متری حادثه شکسته است .

این درحالیست که معاون والی بلخ روز گذشته نیز در ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان هنگامیکه میخواست بعد از مراسم عاشورا به طرف مزار شریف حرکت کند ازسوی باشندگان قریه منبر غریب این ولسوالی مورد حمله قرار گرفت .

این حادثه در حالی صورت میگیرد که روز گذشته یک حمله کننده انتحاری موتر مملو از مواد انفجاری اش را درنزدیکی خیمه لویه جرگه در روبروی پوهنتون تعلیم وتربیه برهان الدین ربانی درکابل منفجر کرد .

در اعلامیه وزارت داخله که امروزبه رسانه ها رسیده ،آمده است که در این حمله انتحاری 13 تن به شمول سه نظامی کشته و29 تن از افراد ملکی به شمول زنان وکودکان زخم برداشته اند .

اعلامیه افزوده است که در نتیجه این حادثه به تعداد 17 عراده واسطه ملکی و18 باب دوکان نیزخساره مند گردیده است .

روز گذشته مسوولین امنیتی در کابل گفته بودند که یک تعداد از وسایط نقلیه اردو وپولیس ملی که نیز درمحل حادثه بوده نیز قسما خساره مند شده است .
جنرال ظاهر عظیمی سخنگوی وزارت دفاع ملی روز گذشته به صدای امریکا گفت که در این حادثه یک سرباز اردوی ملی کشته وسه تن دیگر زخمی شده اند .

این حمله انتحاری دقایقی بعد از آن صورت گرفت که سخنگوی وزارت داخله درنشست خبری از تدابیر شدید امنیتی برای تامین امنیت جرگه سخن گفت .

از چند روز به این طرف تدابیر شدید امنیتی در اطراف خیمه لویه جرگه ونقاط مختلف شهر کابل برای برگزاری لویه جرگه امنیتی گرفته شده است .

قرار است لویه جرگه مشورتی در اواخر هفته آینده به اشتراک بیشتر از 2500 تن برای بحث ومشوره روی پیمان امنیتی میان افغانستان وامریکا برگزار گردد .
XS
SM
MD
LG