لینک های دسترسی

Breaking News

اوباما:با متحدین اروپایی روی اقدامات بحث میکنیم


بارک اوباما رئیس جمهور امریکا برای مذاکرات عاجل با هفت کشور صنعتی جهان وارد هاگ گردید تا پاسخ های جهان را در مورد حرکت روسیه جهت الحاق شبه جزیره کریمیا به روسیه مورد بحث قرار دهد. این مذاکرات عاجل در حاشیه جلسات امنیت سلاح اتمی صورت می گیرد.

قرار است رئیس جمهور اوباما و جان کری با سرگی لفروف ، وزیر خارجه روسیه صحبت کنند و امکان طرق حل دیپلوماتیک را مورد بحث قرار دهند.

چند ساعت قبل از ورود رئیس جمهور اوباما به هالند، عساکر روسی کنترول یک پایگاه نظامی اوکراین در کریمیه را به عهده گرفت. در همین حال قوماندان ارشد ناتو در بروسل هشدار داد که روسیه نیرو های نظامی قابل ملاحظه را در قسمت سرحدات خود با اوکراین جا به جا ساخته و می گوید که ماسکو شاید قلمرو خود را در منطقه وسعت بخشد.

در حالیکه روسیه حاکمیت خود بر کریمیه را محکم تر می کند، و به استقرار قوای نظامی خود در آن ساحه ادامه میدهد، ایالات متحده و اتحادیه اروپایی امیدوار اند به یک نوعی از هر گونه پیشرفت های جدید روسیه ممانعت کنند.

بارک اوباما رئیس جمهور امریکا می گوید: "جهانیان با نگرانی ناظر اند که روسیه به شکلی نظامیان خود را مستقر ساخته است که شاید منجر به پیشروی بیشتر به مناطق جنوبی و شرقی اوکراین گردد. به همین علت، ما با شرکای اروپایی خود کار میکنیم تا در صورتیکه روسیه اوضاع را وخیم تر سازد، اقدامات شدیدتری را اتخاد کنیم."


در حالیکه شمار زیادی از قوای نظامی روسیه در سرحدات شرقی اوکراین مستقر شده اند، آنکشور خود را برای پیشروی های بیشتر روسیه آماده میسازد. اندری دیشچیتسیا، کفیل وزارت خارجه اوکراین در صحبت با تلویزیون ای بی سی گفت:"ما برای پاسخ گویی آماده هستیم. حکومت اوکراین سعی میکند تا با استفاده از تمام منابع دیپلوماتیک، روسیه را متوقف کند. در حال حاضر، اگر نیروهای روسی بخواهند از جانب شرق به اوکراین حمله ور شوند، برای ما بسیارمشکل است تا به باشندگان اوکراینی مقیم در آن ساحه بگوئیم که به این اشغال پاسخ نظامی ندهند."

این در حالیست که اولکسندر تورچینوف رئیس جمهور موقت اوکراین گفت به وزیر دفاع اوکراین هدایت داده است تا عساکر اوکراینی را از کریمیه خارج ساخته و دوباره به اوکراین مستقر سازد.
XS
SM
MD
LG