لینک های دسترسی

Breaking News

مراسم تحلیف رئیس جمهور آینده ۱۱ اسد برگزار میگردد


ارشیف
حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان میگوید که مراسم تحلیف رئیس جمهور آینده افغانستان به تاریخ یازدهم اسد سال جاری برگزار میگردد.

با اساس اعلامیه ارگ ریاست جمهوری، حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان در صحبت تیلفونی با بارک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا شب گذشته از وی خواست تا یک هیت امریکایی نیز در این مراسم شرکت نماید .

بارک اوباما در یک سفر غیر مترقبه روز شنبه ناوقت به پایگاه نظامی بگرام آمد و با سربازان امریکایی دیدن نمود.

این دو رئیس جمهور در صحبت تیلفونی با هم در مورد انتخابات و پروسه صلح گفتگو نمودند.

بارک اوباما در این صحبت تیلفونی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورا های ولایتی را به آقای کرزی تبریکی داد و نقش موثر رئیس جمهور افغانستان و مردم را در برگزاری این انتخابات ستایش کرد.

آقای اوباما اظهار آرزومندی نمود که دور دوم انتخابات ریاست جمهوری هم با موفقیت سپری گردد.

آقای کرزی در این صحبت تیلفونی گفت که مراسم تحلیف رئیس جمهور آینده افغانستان به تاریخ ۱۱ اسد برگزار میگردد و خواست که دراین مراسم مقامهای عالی رتبه امریکایی نیز اشتراک نمایند.

قبل از این صحبت تیلفونی، سفارت امریکا به اساس درخواست رئیس جمهور امریکا خواهان ملاقات با از حامد کرزی در پایگاه نظامی بگرام شد اما آقای کرزی آنرا رد نمود.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری به نقل از حامد کرزی، آمده است که دولت افغانستان حاضر است که در ارگ ریاست جمهوری از آقای اوباما به رسم افغانی پذیرایی نماید اما قصد ندارد به بگرام به ملاقات اوباما برود.

از سوی دیگر صبح روز دوشنبه آقای کرزی برای اشتراک در مراسم تحلیف صدراعظم منتخب هند عازم آن کشور گردید.

قرار است که آقای کرزی در جریان این سفر دو روزه اش با شماری ازمقامات کشور هند نیز ملاقات نماید.
XS
SM
MD
LG