لینک های دسترسی

Breaking News

روز نهم دور دوم مبارزات انتخاباتی


اشرف غنی احمدزی در هرات در جمع از هوادارانش
اشرف غنی احمدزی در هرات در جمع از هوادارانش
اشرف غنی احمد زی یکی از کاندیدای دور دوم ریاست جمهوری افغانستان بخاطر کمپاین های انتخاباتی اش وارد ولایت غربی هرات شد.

آقای احمدزی در جمع هوادارانش به مردم حوزه غرب خصوصا ولایت هرات وعده سپرد در صورت پیروزی در انتخابات پدیده اختطاف را از فرهنگ سیاسی و اقتصادی کشور حذف نماید.

این کاندید ریاست جمهوری افغانستان همچنان در سخنرانی اش به مردم هرات اطمینان دارد اگر در این پروسه پیروز شود با ایجاد چندین بندر مرزی در ولایاتی چون بادغیس و فراه ، افغانستان را از یک کشور وارداتی به یک کشور صادراتی مبدل نماید.

اشرف غنی احمدزی از رقیب انتخاباتی اش عبدالله عبدالله خواست تا هر گونه تقلب در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را تحریم کند.

این در حالیست که عبدالله عبدالله بار ها گفته است که وی خود قربانی تقلب انتخاباتی بوده، و شعار اش مبارزه با تقلب است.

آقای احمد زی از جوانان خواست تا با حضور گسترده شان در انتخابات، تیم او را کمک کند تا آنان بتوانند شرایط ایجاد اشتغال را فراهم کرده و از کشته شدن جوانان افغان در سرحدات کشورهای همسایه بخاطر دسترسی به کار جلوگیری نمایند.

آقای احمدزی را افرادی چون سید حسین انوری رهبر حزب حرکت اسلامی افغانستان ، جیلانی پوپل معاون حزب افغان ملت ، داوود سلطان زوی کاندید دور اول انتخابات ریاست جمهوری ، داکتر داوود شاه صبا والی اسبق هرات ، عبدالله هیواد والی اسبق ولایت غور و شماری از نماینده گان مردم هرات در ولسی جرگه همراهی میکردند.

آقای احمدزی درحالی با هرات رفته است که عبدالله عبدالله بروز پنجشنبه با غزنی سفر نمود و در در آنجا در یک جلسه وسیع هواداران خود سخنرانی نمود.

قرار است عبدالله عبدالله روز جمعه در کابل در یک جلسه با هوارانش نیز سخنرانی نماید.
XS
SM
MD
LG