لینک های دسترسی

Breaking News

حملات انتحاری در هلمند و ننگرهار


ارشیف
مقامات محلی میگویند که روز دوشنبه در دو حمله جداگانه در ولایت های هلمند و ننگرهار سه انجینر ترکی و چهار مهاجم انتحاری کشته شده اند.

گروهی از مخالفین مسلح حوالی ساعت 11 صبح روز دوشنبه به ساختمان ولسوالی گرشک ولایت هلمند داخل و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

مقامات ولایت هلمند میگویند که در این حمله انتحاری بر ولسوالی گرشک ولایت هلمند یک مامور ملکی و دو پولیس کشته شده اند.

عمر ځواک، سخنگوی والی هلمند در تماس تلفونی با صدرای امریکا گفت که بعد نیم ساعت درگیری تمام حمله کنندگان کشته شدند.

وی ضمن تائید کشته شدن یک مامور ملکی و دو پولیس گفت که دو مامور دیگر و دو پولیس نیز در این رویداد رخمی شده اند.

آقای ځواک گفت « چهار فرد انتحاری درین حمله دست داشتند که یک نفر آنها در نظام قراول ولسوالی به انفجار دست زده و سه تن دیگر دا خل ولسوالی شدند، و بعد نیم ساعت جنگ آنها نیز از بین برده شدند.»

این در حالیست که در فاصله چند ساعت این دومین حمله مخالفین مسلح است که امروز صورت میگیرد.

حمله انتحاژی در ولایت ننگرهار

در یک حمله انتحاری صبح روز دوشنبه در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار سه انجینر ترکی کشته و یک انجینر ترکی و یک کودک زخمی شدند.

احمد ضیا عبدالزی، سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت که یک حمله کننده انتحاری سوار بر موتر سایکل حوالی ساعت 7:15 صبح روز دوشنبه یک موتر زرنج انجینران ترکی را هدف قرار داده و مواد همراه اش را انفجار داد.

آقای عبدالزی گفت که این انجینران ترکی با یک شرکت ساختمانی بنام فردا کار میکردند و درحال حاضر مصروف اعمار یک مرکز در آن منطقه برای پولیس ملی بودند.

تا کنون فرد و یا گروهی مسوولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

چندسال قبل نیز یک انجینر ترکی از سوی مخالفین مسلح دولت در مسیر راه جلال آباد و کنر ربوده شد و بعد هم به قتل رسید که در نتیجه آن، یک کمپنی سرکسازی کشور ترکیه که کار احداث این جاده را بر عهده داشت، آن منطقه را ترک کرد.

نهاد های مدنی در ولایت ننگرهار میگویند که مردم از ناامنی های اخیر در این ولایت نگران اند و از حکومت میخواهد تا برای جلوگیری از نا امنی ها اقدام جدی نماید.

این انفجار در حالی صورت میگیرد که طالبان مسلح باز هم مردم را تهدید به اشتراک نکردن در دور دوم انتخابات نموده اند، اما با وجودیکه طالبان در دور اول هم مردم را تهدید نموده بودند، میلونها تن به پای صندوقهای رای دهی رفتند و به نامزد مورد نظر شان رای دادند.

در هفته جاری وزیر دفاع ملی در ولسی جرگه گفت که مخالفین مسلح درصدد مختل کردن دور دوم انتخابات اند، اما به گفته وی نیروهای امنیتی باز هم مانند دور اول توانایی تامین امنیت انتخابات را دارند وحملات آنها را خنثی میسازند.
XS
SM
MD
LG