لینک های دسترسی

Breaking News

حمله انتحاری به موتر نیروهای اردوی ملی درکندهار


ارشیف
یک حمله کننده انتحاری ساعت ۷:۳۰ صبح روز شنبه یک موتر نیروهای اردوی ملی را در ولسوالی میوند کندهار هدف حمله قرار داده که درنتیجه آن پنج تن از سربازان اردوی ملی زخمی شدند.

محمد محسن سلطانی سخنگوی قول اردوی ۲۰۵اتل گفت که این حمله کننده انتحاری که سوار بریک موتر نوع تونس بود در نزدیک یک کمپ نظامی مواد انفجاری همراه اش را در مقابل یک موتر گزمه نیروهای اردوی ملی انفجارداد.

وی افزود که دراین رویداد پنج سربازی اردوی ملی زخم برداشته اند.

ولسوالی میوند در هشتاد کیلومتری شهر کندهار به طرف غرب در شهراه بزرگ هرات قرار دارد.

حاجی عبیدالله ولسوال میوند میگوید که افراد مهم طالبان از راه ولسوالی میوند به کندهار،ارزگان وهلمند رفت وآمد میکنند.

وی افزود که برای جلوگیری از رفت آمد این افراد عملیات بزرگ تصفیوی را دراین راه به راه انداخته اند که راه های مهم ولسوالی اکنون به روی آنها مسدود شده است.

طالبان مسلح در مورد حمله انتحاری امروز تا حال اظهار نظری نکرده اند.

از سوی دیگر پولیس کابل میگوید که از سه حمله تروریستی در این شهر جلوگیری نموده است.

به اساس یک خبرنامه وزارت امور داخله، پولیس کابل یک مقدار مواد انفجاریه را که در یک بایسکل در حوزه دوازدهم شهر کابل جابه جا شده بود امروز صبح کشف وآنرا خنثی نمود.

در خبرنامه آمده است که پولیس سه پشکه مواد انفجاری را که همراه با آن بم های دستی نیز وجود داشت از حوزه پنجم امنیتی بدست آورده است.

به اساس این خبرنامه، نیروهای پولیس ملی در ولسوالی شکر دره مرمی بی ام یک را که برای شلیک به سوی شهر کابل آماده شده بود نیز کشف نموده است.

قرار این خبرنامه، پولیس در پیوند این رویداد ها کسی را بازداشت نکرده است اما تحقیقات پولیس در مورد جریان دارد.

وزرات داخله میگوید که مخالفین مسلح دولت میخواستند باعث ایجاد مشکل به شهروندان کابل گردند اما پولیس از همه این واقعات تروریستی جلوگیری نمود.
XS
SM
MD
LG