لینک های دسترسی

Breaking News

حمایت قیوم کرزی از نامزدی اشرف غنی احمدزی


محفل حمایت قیوم کرزی از نامزدی اشرف غنی احمدزی
قیوم کرزی برادر حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری از نامزدی اشرف غنی احمدزی حمایت کرد.

چند روز قبل تیم آقای قیوم کرزی حمایت اش را از نامزدی آقای احمدزی اعلام نموده بود.

قیوم کرزی، درنشست مشترک خبری با اشرف غنی احمدزی گفت که هر دو نامزد از شخصیت های برجسته کشور اند اما هدف از حمایت وی از تیم آقای احمدزی تامین استقلال و ثبات در افغانستان است.

وی گفت که بعد از مشوره ها وگفتگو های زیاد تصمیم گرفت که با تیم آقای احمدزی یکجا شده و در دور دوم از وی حمایت نماید.

اشرف غنی احمدزی، از پیوستن تیم قیوم کرزی با تیم انتخاباتی اش استقبال نمود وگفت"ما افتخار میکنیم که با تیم قیوم کرزی یکجا شده ایم و ما با هم متعهد هستیم که افغانستان واحد را میسازیم."

وی بار دیگر بر شفافیت در پروسه انتخابات تاکید کرد و افزود که مشروعیت نتایج وابسته به شفافیت پروسه انتخابات است.

آقای احمدزی گفت که تا روز گذشته یک پروسه را روی دست گرفته بودند که به اساس فیصله های محلی، یک میلیون تن در حدود ۲۰ ولایت از حق رای شان باز بمانند اما تیم انتخاباتی وی آنرا رد کرد.

وی افزود که این فیصله بدون اینکه نهاد های امنیتی امنیت آن مناطق را بررسی نماید به اساس تصامیم محلی صورت گرفته بود که تعدادی زیادی از مراکز را در روز رای دهی مسدود مینمایند و نهاد های امنیتی هم آنرا تایید کرده بودند.

وی گفت که باشنده های این ولایات شکایت نموده بودند ودر نشستی روز گذشته که کمیسیون با نهاد های امنیتی و نامزدان داشت این مساله مورد بحث قرار گرفت و فیصله گردید تا آن مناطق بررسی گردد و برای این منظور وزیر داخله توافق نمود تا هشت هیت را امروز به آن ولایات روان میکند تا حق مردم ضایع نگردد.

در دور اول انتخابات ریاست جمهوری قیوم کرزی که یک تن از نامزدان دور اول بود از نامزدی زلمی رسول حمایت نمود.

اما اکنون دیده میشود که برخی از اعضای خانواده حامد کرزی از نامزدی عبدالله عبدالله و برخی دیگر هم از نامزدی اشرف غنی احمدزی حمایت نمودند.

چند روز قبل محمود کرزی برادر دیگر حامد کرزی از نامزدی عبدالله عبدالله پشتیبانی اش را اعلام نمود.

قرار است امروز عبدالله عبدالله نیز در جمع از هوا دارانش درکابل در مورد برنامه هایش صحبت نماید.

با نزدیک شدن روز انتخابات که کمتر از یک هفته به آن باقی مانده است، سلسله حمایت های مردمی از هر دو نامزد ریاست جمهوری بیشتر شده میرود و در چند روز اخیر شماری از احزاب و شخصیت های سیاسی و برجسته کشور حمایت شانرا از یکی از این نامزدان اعلام نمودند.
XS
SM
MD
LG