لینک های دسترسی

Breaking News

حریق صدها تانکر تیل در حومه غربی شهر کابل


ارشیف

حادثه آتش سوزی تانکر های تیل شرکت های خصوصیحوالی ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه شب گذشته در ایستگاه این تانکر ها که در چوک ارغندی پغمان موقعیت دارد، رخ داده است.

حشمت الله ستانکزی، سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به صدای امریکا گفت که تا حال درمورد تلفات ناشی از این حادثه گزارشی در دست ندارند.

او افزود که تا به حال به اساس دریافت معلومات اولیه از محل حادثه ۴۰۰ تانکر تیل حریق شده است.

به گفته آقای ستانکزی، این رویداد ممکن کشته و زخمی هم داشته باشد اما به دلیل اینکه آتش سوزی هنوز کاملا خاموش نشده است، تیم های بررسی پولیس نمیتوانند که بررسی را در محل رویداد آغاز نمایند.

او گفت که بعد از خاموش شدن آتش،معلومات را درمورد تلفات جانی این رویداد ارایه خواهند کرد.

وزارت داخله در یک اعلامیه گفته است که به اساس گزارشات ابتدایی در حدود ۲۰۰ تانکر تیل دراین اتش سوزی حریق گردیده است.

ازسوی دیگر این وزارت میگوید که یک هیت را برای بررسی این رویداد گماشته اند.

شاهدان عینی میگویند که از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه شب گذشته که آتش سوزی آغاز شد تا صبح شعله های آتش در محل حادثه دیده میشد.

اگر چه پولیس کابل میگوید که بعد از وقوع این رویداد تیم های اطفاییه را برای خاموش ساختن آتش به محل فرستاده اند اما صبح امروز هم در محل حادثه آتش کاملا خاموش نشده بود.

مالکان یک تعداد از تانکر های تیل در محل حادثه به خبرنگاران گفتند که به تعداد ۵۰۰ عراده تانکر های تیل شرکتهای خصوصی در اثر این حادثه از بین رفته است.

آنها گفتند که قبل از آتش سوزی صدای چند انفجار را شنیده اند.

هرچند پولیس کابل میگوید که تا حال علت آتش سوزی مشخص نیست و دراین مورد بررسی خواهند نمود اما طالبان مسلح ادعا مینمایند که این آتش سوزی در اثر یک حمله تکتیکی آنها در ایستگاه تانکرهای اکمالاتی ناتو رخ داده است که درنتیجه آن ۶۰۰ تانکر حریق شده است.

طالبان ادعا میکنند که درنتیجه این آتش سوزی یک تعداد از نیروهای خارجی هم کشته شده اند اما این ادعای طالبان را تا حال نیروهای ناتو ونه کدام منبع دیگر تایید کرده است.

از سوی دیگر حوالی ساعت ۶ صبح امروز در شهراه کابل-جلال آباد در منطقه پلچرخی در اثر حریق دبه گاز یک موتر کرولا که به عوض تیل از گاز استفاده میکرد، موتر کاملا حریق و راننده آن کشته شده است.

سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به صدای امریکا گفت که درنتیجه این رویداد به کسی دیگری آسیبی نرسیده است.

XS
SM
MD
LG