لینک های دسترسی

Breaking News

پسر کاکای رییس جمهور در یک حمله انتحاری کشته شد


حشمت خلیل کرزی

حکام محلی ولایت کندهار به رادیو آشنای صدای امریکا گفتند، به ساعت ۱۰:۳۰ قبل از ظهر امروز سه شنبه حشمت خلیل کرزی پسر کاکای رییس جمهور کرزی، در مهانخانه اش واقع در دهکده کرز، مربوط ولسوالی دند ولایت کندهار در اثر حمله انتحاری ( مواد انفجاری را در لنگی خود جاسازی کرده بود ) کشته شد و یک نفر ملکی هم که هنوز هویت اش معلوم نیست کشته شده است.

دوا خان مینه پال، سخنگوی والی کندهار در گفتگو با رادیو آشنای صدای امریکا گفت که مسولین ادارات امنیتی در زمینه تحقیقات را شروع کرده اند بعد از انجام تحقیقات و بررسی ها معلوم خواهد شد که این حمله کننده انتحاری چگونه توانسته است از این تعداد محلات تفتیش و بازرسی به سهولت عبور نموده خود را نزدیک حشمت خلیل کرزی، برساند.

مسولین امنیتی ولایت کندهار میگویند، آقای حشمت خلیل کرزی، از مدت چهار ماه بدینسو زیر تهدیدات امنیتی قرار داشت و اورگانها و ادارات استخباراتی کشور به ایشان گفته بودند که در مساله امنیت فزیکی خود توجه بیشتر نمایند.

به موجب معلومات ادارات امنیتی کندهار شخصی که بالای وی حمله انتحاری انجام داده است یک جوان ۱۶ساله است که مواد انفجاری را در کلاه خود جاسازی نموده بود .

مشران و بزرگان قومی کندهار میگویند حشمت خلیل کرزی، پس از مرگ احمد ولی کرزی، برادر رییس جمهور کرزی، در ولایات جنوبی کشور به عنوان یک شخص با نفوذ تبارز کرده بود .

خبرنگار رادیو آشنای صدای امریکا میگوید، آقای حشمت خلیل کرزی، برخلاف سایر شخصیت های خانواده رییس جمهور کرزی بجای این که در شهرها زنده گی داشته باشد ترجیح میداد که در زادگاه و دهکده ای آبایی اش ( کرز ) زنده گی نماید و روزانه میزبان صدها مهمان در منزل خود بود.

وی در انتخابات ریاست جمهوری، مسول دفتر کمپاین اشرف غنی احمدزی، نامزد ریاست جمهوری در ولایات جنوب بود و خود، نیز نامزد شورای ولایتی کندهار بود و براساس نتایج ابتدایی اعلام شده انتخابات شوراهای ولایتی کندهار با گرفتن بلندترین رای، از سایر نامزدها به جلو بوده در راس فهرست نامزدهای کامیاب ولایت کندهار قرار داشت.

تا هنوز کسی مسولیت حمله انتحاری علیه حشمت خلیل کرزی، را به عهده نگرفته اند.

  • 16x9 Image

    عبدالحی ورشان - کابل

    عبدالحی ورشان از 1993 میلادی به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا بخش افغانستان کار می کند. ورشان از سال 2002 به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا در کابل کار می کند. از کارهای برجسته گزارشگری ورشان تهیه گزارش از نشست های مهم سیاسی و نظامی و نشست های بین المللی مربوط به قضیه افغانستان درکابل است. عبدالحی ورشان فارغ التحصیل ادبیات وعلوم بشری از پوهنتون کابل است.
XS
SM
MD
LG