لینک های دسترسی

Breaking News

فراخوانی نشست سران نظامی توسط لوی درستیز پاکستان


تشدید سرکوبی مظاهره کنندگان و خبرنگاران در پاکستان

مظاهرات در پاکستان وارد مرحلۀ تازه ای شده و راحیل شریف لوی درستیز قوای مسلح پاکستان امروز نشست سران نظامی را فراخوانده است. پولیس با مظاهره کنندگان درگیر شده و برعلاوه، کارمندان تلویزیون و خبرنگارانی را که از محل گزارش میدهند، نیز مورد هجوم قرار داده است.

قرار گزارش چندین فلمبردار نهاد های خبر رسانه یی پاکستان روز یکشنبه زخمی و شدیدا مورد لت و کوب قرار گرفتند.

نهاد های خبری و یکی از وزرای کابینه، نزدیک به نواز شریف ، صدراعظم پاکستان حملات به خبرنگاران را تقبیح کردند.

حد اقل سه مظاهره کننده از زمان آغاز برخورد ها به روز شنبه تا کنون جان باخته و بیشتر از سه صد نفر زخمی گردیده اند.

رسانه های محلی گزارش دادند که پولیس ضد آشوب امروز یکشنبه در حالی با مظاهره کنندگان درگیر شد که هزاران اعتراض کننده به مظاهرۀ شان در اسلام آباد دوام میدادند.

از مدت دو هفته است که پاکستان شاهد نا آرامی ها و مظاهرات به رهبری عمران خان و طاهر القادری بوده است که می گویند تا زمانی که نواز شریف، صدراعظم آنکشور، استعفا نکند از مظاهرات دست بردار نیستند.

نیرو های امنیتی شب شنبه از گاز اشک آور بر مظاهره کنند گان استفاده نمود و به گفته مخالفین یک زن در جریان برخورد ها کشته شد. پولیس برای تبصره فوری در این مورد حاضر نشد.

در همین حال عمران خان طی سخنرانی به مظاهره کنندگان گفت تا آخر با آنها خواهد بود " من اینجا ام، با شما استم. تمام شب با شما بوده ام، تا زمانی درینجا با شما خواهم بود که برای این کشور آزادی بدست آریم."

بعضی مظاهره کنندگان در حالیکه چوب بدست داشتند، ماسک های ضد گاز بر صورت داشتند.

نوشین یکتن از مظاهره کنندگان می گوید انتظار کار خوب را از نیرو های حکومت ندارد" از هر طرف گاز پرتاب می شود، ما تمام شب از گاز اشک آور اذیت شده ایم. از آنها چیز خوب انتظار ندارم. آنها هر کار می کنند، بکنند اما ما تا زمان بهتر شدن وضعیت جایی نمی رویم."

صدف الفی مظاهره کننده دیگر می گوید دلیل حکومت موجه نیست " تا زمان نیل به هدف خود، جایی نمی رویم. حکومت برای آنچه که انجام داده است دلیل موجه ندارد."

شب جمعه حدود هشت هزار مظاهره کننده، که بعضی شان مسلح بودند، در خارج پارلمان جمع شده بودند. قادری، یکی از رهبران مظاهره کنندگان، می گوید قوای نظامی پاکستان پیشنهاد میانجیگری در این بن بست را کرده است.

پاکستان، کشور دارای قدرت هسته یی و یکصد و هشتاد ملیون نفوس، از زمان ایجاد آن تا کنون تقریبا برای نیم دوره تاریخش توسط حکومت نظامی اداره شده است، و نا آرامی ها بین رهبری ملکی و نظامی مکررا موجود بوده است.

XS
SM
MD
LG