لینک های دسترسی

Breaking News

انعکاس سخنرانی اوباما در رسانه های اجتماعی


دررسانه ای اجتماعی سخنرانی رئیس جمهور اوباما بطور آنی منتشر شد

شام روز چارشنبه ساعت نه شب به وقت محلی، رئیس جمهور اوباما با ایراد بیانیه ای اعلام نمود که گروه داعش یک گروه دهشت افگن بوده و ایالات متحده در رأس یک ائتلاف بزرگ برعلیه گروه دولت اسلامی در عراق و در سوریه مبارزه میکند.

طی این سخنرانی لحظه به لحظه در تویتر و فیس بوک، نظریات زیادی به حمایت از سخنان رئیس جمهور بطور آنی در رسانه های اجتماعی منتشر شد. تعدادی از کارشناسان از استراتیژی وسیع و امکانات کم درمبازه علیه حکومت اسلامی در عراق هشدار داده اند. تعدادی نیز از همکاری کشور های عرب و تشکیل ائتلاف علیه گروه داعش اظهار نگرانی نموده اند.

رئیس جمهور اوباما تاکنون ازطرف تعدادی بخاطر عدم عملکرد موثر علیه گروه داعش مورد انتقاد قرار گرفته است. این درحالیست که وی در سخنرانی اش اعلام نمود که هدف استراتیژی جدید علیه داعش "تضعیف و ازبین بردن گروه دولت اسلامی با استفاده از استراتیژی جامع ضد دهشت افگنی است."

مرکزمطالعات شرق میانه نوشته است که ایالات متحده درمورد ائتلاف کشور های عرب صحبت نمود اما فقط از عراق اسم برده است. در حالیکه جان کری، وزیر خارجه امریکا در جده بسر میبرد، همکاری رهبران عرب تا چی حد امکان پذیر است، هنوز روشن نیست.

مکین: مبارزه با داعش در سوریه اولویت دارد
مکین: مبارزه با داعش در سوریه اولویت دارد

درمیان مقامات امریکایی، جان مکین، عضوجمهوریخواه کانگرس، بعد از ختم سخنرانی در اعلامیه مشترک با همکارش لیندسی گراهام، عضو جمهوریخواه کانگرس تا حدی از سخنرانی حمایت نموده و ازینکه رئیس جمهور اوباما امریکا را یک کشور مصوون خواند، انتقاد نموده اند. هردو عضو کانگرس درین اعلامیه از آماده گی امریکا برای حمله بر سوریه حمایت نموده اند، وخواهان انتشار جزییات درمورد حمله برعلیه گروه داعش در سوریه شده اند. این دوعضو ارشد کانگرس امریکا از همکاری رهبران منطقه عرب درین اعلامیه استقبال شده است.

هری رید: رئیس جمهور اوباما برنامه جامع برای مبارزه با داعش دارد
هری رید: رئیس جمهور اوباما برنامه جامع برای مبارزه با داعش دارد

سناتور هری رید، رهبر اکثریت در کانگرس امریکا در اعلامیه ای در مورد سخنرانی رئیس جمهور اوباما از برنامه وی درازبین بردن گروه داعش استقبال نموده و ازتقویت قوای ضد حکومت بشارالاسد در سوریه نیز حمایت نموده است. درین اعلامیه رهبر اکثریت در مجلس سنا گفته است که جزییات برنامه رئیس جمهور اوباما هفته آینده در کانگرس امریکا مورد بحث قرار خواهد گرفت.

یکی از مراکز تحقیقاتی محافظه کار در واشنگتن، مشی خارجی ایالات متحده با انتقاد از استراتیژی اوباما در مبارزه با داعش نوشته اند که استراتیژی اعلام شده برای متلاشی کردن گروه داعش وسیع بوده و موثرنخواهد بود.

رئیس جمهور اوباما با اشاره به جنگ در عراق و افغانستان اعلام نمود که حملات علیه گروه دولت اسلامی درعراق متفاوت بوده و با استراتیژی جامع ضد دهشت افگنی به پیش برده خواهد شد.

یکی از افراد سرشناس امریکا، دونالد ترمپ در تویتر نوشته است که کشور های عرب باید در حملات نظامی علیه گروه داعش سهم فعال بگیرند تا ایالات متحده بتواند با استراتیژی ضد دهشت افگنی در برنامه ای متلاشی کردن این گروه موفق شود.

جان کری، وزیرخارجه امریکا در جده بسر میبرد تابا رهبران کشور های عرب در تشکیل ائتلاف علیه گروه داعش صحبت نماید. رئیس جمهور اوباما نیز در سخنرانی با اشاره به سفر جان کری گفت ایالات متحده در جنگ با گروه دولت اسلامی "به تنهایی کار امریکا نبوده و این کشور نمی تواند کاری را که عراقی ها باید برای خود انجام دهد، عملی سازد.

XS
SM
MD
LG