لینک های دسترسی

Breaking News

سه سرباز خارجی در حمله انتحاری در کابل کشته شدند


حمله در نزدیکی سفارت امریکا رخ داد

صدیق صدیق سخنگوی وزارت داخله به صدای امریکا گفت که یک حمله کننده انتحاری حوالی ساعت ٨:١٥ صبح امروز موتر مملو از مواد انفجاری اش را در مقابل یک کمپ نیروهای خارجی در مسیر جاده میدان هوایی در کابل انفجار داد که در نتیجه آن ١٣ فرد ملکی زخم برداشتند.

اما او گفت که تا حال معلومات ندارند که چه تعداد از نیروهای خارجی در این حمله انتحاری کشته ویا زخمی شده اند.

او افزود که در نتیجه این رویداد هیچ فرد ملکی کشته نشده است.

به گفته سخنگوی وزارت داخله، در نتیجه این رویداد به تعداد ١٧ وسایط نقلیه افراد ملکی نیز تخریب شده است.

نیروهای خارجی با پخش خبرنامه تایید نموده اند که در این رویداد سه تن از سربازان آنها کشته شده اند.

در اعلامیه ایساف آمده است که تحقیقات در باره این حمله انتحاری آغاز شده است.

دفتر نی حمایت کننده رسانه های آزاد در افغانستان میگوید که در این رویداد یک خبرنگار تلویزیون میوند نیز از ناحیه کمر و سر زخم برداشته است.

طالبان مسلح مسوولیت این حمله انتحاری را به عهده گرفته اند و گفته اند که هدف شان نیروهای خارجی بوده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان مسلح با پخش خبرنامه یی به رسانه گفته است که این انفجارتوسط یک تن از افراد آنها به نام بلال بواسطه یک موتر نوع کرولا صورت گرفته است.

شاهدان عینی در ساحه حادثه به خبرنگار صدای امریکا گفتند که این انفجار بسیار قوی بود وتعداد زیادی از مردم زخمی شده ویک تعداد از وسایط نقلیه به شمول موتر های افراد ملکی نیز تخریب شده است.

حملات در تورخم و هرات

مقامات افغان می گویند تندروان اواخر روز دوشنبه بر توقفگاه تانکر های اکمالات به ناتو در تورخم، نزدیک سرحد میان افغانستان و پاکستان حمله کرده، و ذریعۀ بم های مقناطیسی بیش از بیست تانکر حامل مواد سوخت را آتش زده اند.

درین حمله، درگیری مختصری میان نیرو های امنیتی و حمله کنندگان نیز رخ داده است. مسئولیت این حمله را طالبان بردوش گرفته اند.

واقعۀ دیگر در ولایت هرات رخ داده است. مقامات آیساف میگویند فردی ملبس با یونیفورم اردوی ملی افغان، دیروز در غرب افغانستان یک منسوب نظامی نیرو های بین المللی را با ضرب گلوله کشته است.

در اعلامیۀ آیساف گفته شده که راجع به این رویداد تحقیق مشترکی را با مقامات افغان آغاز کرده اند.

از جانب دیگر اردوی پاکستان ادعا دارد که گروهی از تندروان از داخل قلمرو افغانستان بر یکی از مواضع آنان در وزیرستان شمالی حمله کرده، که منجر به درگیری مسلحانه شده و در نتیجۀ آن یازده شورشی و سه سرباز کشته شده اند.

در اعلامیۀ اردوی پاکستان آمده است که این حمله امروز سه شنبه صورت گرفت.

XS
SM
MD
LG