لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش برای کاهش نرخ خدمات انترنت در افغانستان


وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان میگوید که تلاش میورزند تا نرخ خدمات انترنتی در سرتاسر افغانستان ارزان شود تا کاربران رسانه های اجتماعی بیشتر گردند.

امروز دوشنبه، دومین نشست رسانه های اجتماعی افغانستان به کمک مالی سفارت ایالات متحده امریکا در کابل از سوی موسسه بنام آمپشن افغانستان، برگزار گردید. هدف از برگزاری این نشست سه روزه در کابل، شریک ساختن فعالیت ها و تبادل نظر مسوولان مجمع دیجیتالی با همکاران جهانی آنها می باشد.

زمریالی وفا، رییس اطلاعات و امنیت وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان، به تلویزیون آشنای صدای امریکا گفت، که در حال حاضر نزدیک به یک اعشاریه دو میلیون کاربر رسانه های اجتماعی در افغانستان وجود دارد.

شماری از این کاربران که در دومین نشست رسانه های اجتماعی حضور داشتند می گویند که فعالیت ها و حرکت های مدنی بیشتر از سوی زنان در افغانستان به وسیله همین رسانه های اجتماعی صورت می گیرد.

معصومه محمدی، فعال جامعه مدنی و ژورنالیست آزاد، یکی از اشتراک کنندگان این نشست در مورد آینده رسانه های اجتماعی در افغانستان ابراز خوشبیینی نمود و آنرا یگانه وسیله موثر تبادل نظر و ارتباط میان مردم به ویژه زنان و مطرح شدن موضوعات مربوط به انها دانست.

شهرزاد اکبر، اشتراک کننده دیگر این نشست رسانه های اجتماعی افغانستان میگوید که در بسیاری موارد رسانه های اجتماعی در افغانستان موثریت ویژه داشت ولی در برخی موارد شبکه های اجتماعی مشکلات را نیز به میان آورد که میتوان از اظهارات تفرقه برآمیز در این رسانه ها در طول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در دور اول و دوم یاد کرد.

ثریا افضلی، عکاس و مسوول صفحه انترنتی مردم افغانستان میگوید که رسانه های اجتماعی باعث شد تا بیشتر مردم دسترسی به اطلاعات پیدا کنند.

در حال حاضر نزدیک به یک اعشاریه هفتاد و پنج میلیارد کاربر رسانه های اجتماعی در جهان وجود دارد که از این میان یک اعشاریه دو میلیون کاربر آن افغانها میباشند. این در حالیست که محبوترین صفحات رسانه های اجتماعی در جهان به ترتیب فیس بوک ، یوتیوب ، تویتر ، گوگل پلس، و انستگرام ذکر گردیده است.

XS
SM
MD
LG