لینک های دسترسی

Breaking News

معاش بایسکل سواران زن تاکنون پرداخت نشده است


تیم دختران بایسکل ران

بایسکل سواران زن تحول تازه یی را در عرصه حضور زنان در سکتور ورزش در افغانستان در حالی به ارمغان اوردند، که چندی قبل تحت سلطه رژیم طالبان حتی تصور ان هم نمی رفت که روزی دختران بتوانند به ورزش بایسکل سواری روی بیاورند و جامعه انرا قبول کند.

ولی مانند دیگر بخش های جامعه که حضور زنان در ان با دشواری ها و مشکلات مواجه است، بایسکل سواران دختر در افغانستان با تحمل برخی چالش ها به این ورزش مبادرت میورزند.

انها گرچه تمرینات خود را با تیم بایسکل سواران مرد در حالی انجام میدهند که مربی انها با موتر انها را تعقیب میکند تا انها را از ازار و اذیت در سرک مصئون نگه دارد ولی انها باز هم از آزار و اذیت مردان مصون نیستند و حتی یکی از اعضای تیم انها به دلیل تصادم یک موترسایکل با بایسکل اش مجروح گردید.

عبدالصادق صدیقی، رئیس فدراسیون بایسکل سواران میگوید که متاسفانه معیار های دوگانه نیز باعث شده است که برخی از دختران از ورزش دل زده شوند، او میگوید که تیم بایسکل سواران دختر از ماه مارچ بدین سو معاش خود را دریافت نداشته است در حالیکه این موضوع برای تیم پسران اینگونه نیست.

صدیقی ابراز امیدواری میکند که در اینده نزدیک فرصت ها برای دختران که به گفته او با ذوق و علاقه خاص و بیشتر از پسران به ورزش های مختلف روی می اورند، بیشتر شود تا افغانستان شاهد شگوفایی استعداد های ورزشی بانوان باشد

این در حالیست که تیم های ورزشی دختران در طول سال های گذشته توانسته اند با شرکت در رقابت های ورزشی مختلف در کوریا جنوبی، قزاقستان، بنگله دیش و پاکستان مدال های را برای افغانستان به ارمغان بیاورند.

دختران بایسکل سوار افغان
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

  • 16x9 Image

    لینا روزبه - واشنگتن

    لینا روزبه در سال 2003 کار خود را با صدای امریکا آغاز نمود. روزبه در رشته مطبوعات و رسانه ها از کالج وانیر لیسانس خود را بدست آورد و متعاقب آن لیسانس دیگری را در رشته علوم سیاسی و روابط بین المللی از دانشگاه کانکوردیا اخذ کرد.

XS
SM
MD
LG