لینک های دسترسی

Breaking News

کلینتن: امیدوارم این ایمیل ها بزودی نشر شود


هلری کلینتن کاندید حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری

دیروز سه شنبه، یک هیات متشکل از اعضای کانگرس که روی واقعه مهلک بن غازی در لیبیا که در سال دو هزار و دوازده منجر به کشته شدن دیپلوماتان ایالات متحده شد تحقیق میکنند، دستور حضور مشاور سابق هلری کلینتن در قصر سفید را در برابر این کمیته در کانگرس صادر کردند.

سیدنی بلومینتل، باید در ماه اینده در برابر کمیته مجلس نماینده گان حاضر و به سوال های انها پاسخ بدهد . در عین زمان، دیروز سه شنبه، روزنامه نیویارک تایمز، برخی از ایمیلی های را که میان کلینتن و بلومینتل و دیگر کارمندان وزارت خارجه رد و بدل شده و حاوی معلومات خصوصی استخباراتی بود به نشر سپرد.

هلری کلینتن، کاندید حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال دو هزار و شانزده، که مصروف جمع اوری حمایت برای مبارزات انتخاباتی خود است، سریعا به این نظریات پاسخ داد و بروز سه شنبه بر وزارت خارجه فشار اورد تا پروسه نشر ایمیل های وی را تسریع بخشد تا محتوای ان بر همه واضح گردد. خانم کلینتن خواهان نشر سریع و رفع این معضله روی هدف پیشبرد موفقانه کمپاین های انتخاباتی خویش میباشد.

درحالیکه تعداد این ایمیل ها بالغ بر هزاران ایمیل و حدود پنجاه و پنج هزار صفحه ذکر شده است از زمانی میباشد که کلینتن وزیر خارجه بود و او از ایمیل شخصی خود به جای ایمیل رسمی برای مراودات کاری خود با کارمندان استفاده کرده بود.

خانم کلینتن که در یک گردهمایی تجارتی برای جمع اوری حمایت برای کمپاین خود در ایالت ایاوا بود، بار دیگر به خبرنگاران تذکر داد که وی سریعا خواهان نشر این ایمیل هاست و اضافه کرد که بیشتر از دیگران وی علاقمند ختم این معضله و نشر ایمیل ها میباشد و بر وزارت خارجه برای نشر ان فشار می اورد.

در عین زمان در طول یک جلسه استماعیه بروز سه شنبه، قاضی حکومت فدرال به وزارت خارجه یک هفته وقت داد تا پیشنویس تقسیم اوقات نشر این ایمیل ها را ارائه کند.

  • 16x9 Image

    لینا روزبه - واشنگتن

    لینا روزبه در سال 2003 کار خود را با صدای امریکا آغاز نمود. روزبه در رشته مطبوعات و رسانه ها از کالج وانیر لیسانس خود را بدست آورد و متعاقب آن لیسانس دیگری را در رشته علوم سیاسی و روابط بین المللی از دانشگاه کانکوردیا اخذ کرد.

XS
SM
MD
LG