لینک های دسترسی

Breaking News

اوباما: ما مدیون قوای مسلح خود برای آزادی خویش هستیم


رئیس جمهور اوباما و بانوی اول حین میزبانی ضیافت قصر سفید به مناسبت روز استقلال

رئیس جمهور بارک اوباما و میشل اوباما همسرش، در شام روز شنبه، در مراسمی به مناسبت تجلیل از روز استقلال ایالات متحده، میزبان اعضای اردوی ایالات متحده و خانواده هایشان در قصر سفید بودند.

اقای اوباما به جمعیت حاضر در این مراسم بیان داشت که وی و دیگر امریکایی ها آزادی و آرامش خود را مدیون قوای مسلح ایالات متحده هستند و این ملت بدون انها قادر به داشتن انچه وی یک نعمت خارق العاده خواند نمی بودند.

در میان پیام های تبریکی به مناسبت این روز، اقای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با ارسال پیامی عنوانی رئیس جمهور بارک اوباما، بیان نمود که با وجود تفاوت ها، روسیه و ایالات متحده میتوانند راه حلی را برای دشوارترین مشکلات بین المللی بیابند و با مشکلات جهانی مشترکا مبارزه کنند.

اقای پوتین اساس این همکاری را شمولیت در مذاکرات بر مبنای مساوات و احترام به علایق دو کشور خواند.

در عین زمان در سرتاسر ایالات متحده و شهر های بزرگ این کشور، امریکایی ها از دو صد و سی و نهمین سالروز استقلال کشورشان از برتانیه با اتش بازی و دیگر مراسم که شامل کانستر میشد، تجلیل بعمل اوردند.

در شهر واشنگتن دی سی، پایتخت ایالات متحده، هزاران تن در پارک بزرگ این شهر که بنام نشنل مال یاد میشود، جمع شده و در مراسم اتش بازی شرکت کردند.

مراسم تجلیل از استقلال ایالات متحده در حالی دیروز شنبه برگزار گردید که نیرو های امنیتی تدابیر شدید امنیتی را متعاقب احتمال تهدیدات دهشت افگنی اتخاذ کرده بودند و این مراسم عاری از وقوع هر گونه واقعه یی در شهر های مختلف برگزار شد.

  • 16x9 Image

    لینا روزبه - واشنگتن

    لینا روزبه در سال 2003 کار خود را با صدای امریکا آغاز نمود. روزبه در رشته مطبوعات و رسانه ها از کالج وانیر لیسانس خود را بدست آورد و متعاقب آن لیسانس دیگری را در رشته علوم سیاسی و روابط بین المللی از دانشگاه کانکوردیا اخذ کرد.

XS
SM
MD
LG