لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان يك فرصت طلايى را از دست داد


جریان بازی کرکت در هند

تيم ملى كركت افغانستان مى توانست امروز به يك پيروزى يادماندنى در جام جهانى ٢٠ اووره دست يابد اما خط بينگ افغانستان اين فرصت را از دست داد.

انگلستان در سومين رقابت جام جهانى ٢٠١٦، تيم ملى كركت افغانستان را با تفاوت ١٥ دوش شكست داد و با كسب ٤ امتياز جايگاه دوم را در جدول گروهى از آن خود كرد.

گلابى پوشان انگليس با بردن شير و خط، نخست به ميدان رفتند و در ٢٠ اوور با از دست دادن ٧ بازيكن ١٤٢ دوش كس كردند.

بيشترين دوش در تيم انگلستان ٤١ دوش بود كه محمد على بازيكن انگليس كسب كرد. وينس ٢٢، ويلى٢٠ و جوردن ١٥ دوش كسب كردند.

محمد نبى عيسى خيل، بازيكن افغان يكبار ديگر ستاره ميدان بود كه توانست نه تنها دو بازيكن انگلستان را حذف كند كه يك قاپ زيبا و يك بازيكن ديگر انگليس را نيز رن اوت كرد.

راشدخان دو وكت حالانكه سميع الله شينوارى و امير حمزه يك يك وكت كسب كردند. شاهپور زدران به كسب هيچ وكتى نايل نشد و در٤ اوور ٣٤ دوش داد.

بيتنگ ضعيف و عجولانه

پس از ختم بيتنگ انگلستان و تعيين هدف ١٤٣ دوش، تصور مى شد افغانستان فاصله چندانى از يك پيروزى تاريخ ساز در برابر انگلستان دور نباشد.

اما اين انتظار در همان اوور هاى نخست با حذف شدن شهزاد محمدى و اصغر ستانكزى به نااميدى گراييد.

ملى پوشان افغان نه تنها قادر نشدند اين هدف كاملاً ساده را پوره كنند بلكه يكى بعد ديگرى از ميدان بيرون شدند.

اما اين رقابت زمانى براى لحظاتى تماشايى و به تماشاچيان افغان حاضر در ستديوم و ملى پوشان افغان هيجانى و اميدبخش شد كه رقابت به آخرين اوور رسيد و افغانستان در ٦ بال به ٢٤ دوش نياز داشت.

شفق نخستين بال را به يك ضربه چهار نمره يى به بيرون فرستاد اما نتوانست از بال هاى باقيمانده دوش كسب كند.

بيشترين دوش از جانب افغانستان ٣٥ دوش بود كه شفيق الله شفق كسب كرد و تا اخير هم از ميدان حذف نشد. سميع الله شينوارى ٢٢، راشدخان ١٥ و نبى عيسى خيل به كسب ١٢ دوش موفق شدند.

ديدگاه مبصرين كركت در باره افغانستان

رميزراجا، نطاق پاكستانى كركت گفت كه امروز افغانستان يك فرصت كاملاً مقدور را از دست داد. او گفت كه با وصف بالنگ تماشايى افغانها، خط بيتنگ يكبار ديگر نتوانست هدف بسيار آسان را پوره كند.

انضمام الحق، مربى تيم ملى كركت افغانستان در جريان بيتنگ افغانستان گفت "اين تيم هنوز زمان كار دارد تا ياد گيرد در برابر تيم هاى بزرگ چگونه با هوشيارى هدف تعيين شده را پوره كند."

كپتان تيم انگلستان افغانستان را "قويترين تيم دسته دوم شوراى بين المللى كركت" خواند و گفت كه براى بازى هاى ديدنى تر افغانستان را "تشويق" مى كند.

امااصغر ستانكزى، كپتان تيم ملى كركت افغانستان گفت "هدف و پيچ دشوار نبود اگر مسوولانه تر بازى مى كرديم."

افغانستان بااين شكست جايگاه پنجم را در جدول گروهى دارد و يك بازى ديگر اين تيم با ويست انديز صدرنشين جدول باقيمانده است.

در رقابت ديگر روز چهار شنبه هند به مصاف بنگله ديش رفت که در آخرین اوور و آخرین بال، آبی پوشان هند توانستند از یک رقابت شکست خورده برگشته و بنگله دیش را با تنها تفاوت یک دوش شکست دهند.

XS
SM
MD
LG