لینک های دسترسی

Breaking News

تداوم تنش ها میان احزاب مخالف برتانیه


جرمی کوربن، رهبر حزب کارگر برتانیه، بعد از انکه ظرفیت رهبری وی بعد از رای برتانیه به ترک اتحادیه اروپایی تحت انتقاد قرار گرفت، وزیر خارجه خود خوانده خود را که بیان کرده بود اعتماد خویش را به قشر رهبری حزب کارگر از دست داده است، از کار برکنار ساخت. از جانب دیگر، کارمندان اتحادیه اروپا که در برتانیه کار میکنند، بروز شنبه در مورد آینده ابراز نگرانی و سر در گمی نمودند.

تعداد زیاد کارگران، مالکین تشبثات کوچک، شاگردان و عده کثیری از متشبثین دیگر پس از آن که سرحدات برتانیا به روی همسایگان شامل در اتحادیۀ اروپا باز شده بود، در بریتانیا اقامت گزیدند، اما اکنون این افراد آینده خود را نا معلوم می دانند.

فلورا میکه لوپولو یونانی تبار باشنده اسکاتلند از خروج برتانیه از اتحادیه اروپا نگران است" این نظر پرسی مثل یک سیلی بر صورت بود، مثل این است که هیچکس و هیچ جا تو را نمی خواهد."

اما اندرو مکولسکی رئیس کلب و رستورانت پولندی در لندن اظهار امیدواری می کند" ما اینجا سخت کار می کنیم همه بصورت رسمی و قانونی کار می کنیم مالیه می پردازیم. مطمینم همه چیز درست است. شاید دیروز و امروز نگرانی زیاد بوده اما آهسته آهسته همه چیز درست می شود."

در حالیکه خارجی های تبعه برتانیه و یا کارمندان اتحادیه اروپا در لندن از آینده نامعلوم نگرانند ستیفن له فولو زیر زراعت فرانسه می گوید خروج برتانیه از اتحادیه اروپا روی مهاجرین تغیری ایجاد نمی کند" در مورد موضوع مهاجرین واضحا می گویم که خروج برتانیه از اتحادیه اروپا منجر به تغیر شرایط توافق های مهاجرت با برتانیه نمی گردد."

روز شنبه خبر خروج برتانیه از اتحادیه اروپا سر خط روزنامه های هند را تشکیل می داد که مایه نگرانی سرمایه گزاران و مالکین کمپنی ها هندی در برتانیه گردید.

اما ارون جیتلی، وزیر مالیه هند، روز جمعه در حالیه که ثبات و موقف قوی کشورش را برجسته ساخت گفت که هند برای خروج برتانیه از اتحادیه اروپا آماده بود.

دیپک چابریا رئیس یک شرکت مالی میگوید کمپنی های که با برتانیه مستقیما کار می کنند راه خود را خواهند یافت " تاثیر آن بر ما محدود خواهد بود، اما تاثیر بر کمپنی های که مستقیما با برتانیه معامله می کنند تا چند سال دیگر آنجا خواهد بود و مطمینم که راه بیرون رفت خود را پیدا می کنند."

برتانیه با ترک اتحادیه اروپا ، اکنون ممکن برای تجارت با اعضای دیگر اتحادیه تعرفه بپرداز و باید در جستجوی توافق های تجارتی با کشور های دیگر جهان گردد.

در عین زمان سیاست و روابط خارجی برتانیه نیز در یک حالت کاملا نامعلومی قرار گرفته است. در میان دیگر همتایان بین المللی بریتانیا، جان کری وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ که امروز در اروپا است، سفر های پلان شده را به لندن و بروکسل خواهد داشت.

brixit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

آقای کری قرار است با فیلیپ هاموند وزیر خارجۀ بریتانیا و دیگر مقامات آن کشور به خاطر تأمین روابط واشنگتن با لندن و ادامۀ آن صحبت میکند.

بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا هم بریتانیا را تشویق کرده بود که از اتحادیۀ اروپا خارج نشود. موجودیت بریتانیا به حیث متحد بزرگ ایالات متحدۀ امریکا در عصر نوین، واشنگتن را توانا ساخته بود تا در اتحادیۀ اروپا صدای بلند داشته باشد

  • 16x9 Image

    نجیبه خلیل

    نجیبه خلیل از سال 2004 تا کنون منحیث گوینده و خبرنگار صدای امریکا اجرای وظیفه میکند. خلیل، لیسانس خود را در رشته ژورنالیزم و سپس فوق لیسانس خود را در رشته رادیو و تلویزیون از یونیورستی ویلیم پترسن در ایالت نیوجرسی بدست اورد. وی همچنان یک دیپلوم در رشته کمپیوتر پروگرامنگ را نیز از کالج برگن کمیونتی ایالت نیوجرسی اخذ نموده است.

XS
SM
MD
LG