لینک های دسترسی

انکشاف آله که خرزدن راکاهش میدهد


یک شرکت نو تاسیس تکنالوژی در بیت المقدس آلۀ را انکشاف داده است که در کاهش صدای خرخر حین خواب کمک می کند

این آله که روی بینی گذاشته میشود با استفاده از تکنالوژی حذف صدا، خرزدن را کاهش میدهد.

بعضی اوقات به مشکل می توان راحت به خواب رفت. به ویژه وقتی نفر پهلو، شما را به خواب نگذارد.

اما یک شرکت نوپای تکنالوژی در بیت المقدس به نام کوایت لایف تکنالوژیز، با استفاده از تکنالوژی طول موج کوتاه یک آلۀ را انکشاف داده است که به گفته آنها، می تواند مردم را در پیدا کردن آرامش و خواب راحت کمک کند.

ولادمیر هاکستاین، مسئول بخش تخنیک میگوید."آله سایلنت پارتنر، یک آلۀ کوچک پوشیدنی است، و می تواند طوری تنظیم گردد که از صدای اذیت کنندۀ خرخر جلوگیری کند."

در این آله یک مایکروفون جابجا گردیده تا صدای خرخر را با تکنالوژی حذف صدا هدف قرار دهد، مشابه با گوشی های که مانع رسیدن صدای ماشین طیاره به گوش می شود.

هاکستاین مي افزاید "مایکروفون جابجا شده در آلۀ ما صدای خرخر این مرد را ثبت کرده، سیگنال های ضد آنرا تولید می کند، تا این صدای اذیت کننده را فرونشاند."

این نظریه را در فزیک به نام انتی فاز می شناسند، و در آن دو موج صدا یک دیگر را در یک نقطه می یابند و یکدیگر را حذف می کنند.

نیتنل ایل، رئیس شرکت کوایت لایف میگوید "اندازۀ حد أوسط خرخر در حدود ۷۰ دیسایبل( واحد سنجش شدت صوت) ، آله ما می تواند آنرا از مسافت ۲۰ سانتی متر به ۱۵ دیسایبل کاهش دهد. این اندازه کاهش چشمگیر است و صدای خرخر را به طور قابل ملاحظۀ تقلیل می دهد."

XS
SM
MD
LG