لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در ترکیه ۵۱ کشته و ۷۷ زخمی بر جا گذاشت


رجب طیب اردغان رئیس جمهور ترکیه در حالیکه شورشیان گروه دولت اسلامی را مسول انفجار در یک محفل عروسی در شهر غازی عِنتاب ترکیه خوانده است می گوید که بمگزار انتحاری یک فرد بین سنین دوازده و چهارده ساله بوده است . در این انفجار، حد اقل پنجاه و یک تن کشته و حدود هفتاد و هفت تن دیگر زخمی شدند.

رئیس جمهور ترکیه در اوایل روز یکشنبه اعلامیه یی را صادر کرد و این واقعه انفجار بم را یک عمل شنیع خواند و بیان داشت که داعش به احتمال زیاد انجام دهنده این حمله در غازی عِنتاب میباشد.

بعد از وقوع این واقعه بروز شنبه، امروز یکشنبه اقارب و دوستان عزا دار قربانیان در خارج یک سردخانه انتظار می کشیدند که اجساد قربانیان در آنجا قرار داده شده و حال تعداد قربانیان این واقعه به پنجاه و یک تن افزایش یافته است.

ویدیو های که از این حادثه به نشر رسیده نشان دهنده خسارات در عمارات نزدیک ساحه می باشد.

رجب آقداغ وزیر صحت ترکیه و مهمت سیمسک معاون صدراعظم ترکیه روز یکشنبه از شفاخانه دیدار به عمل آوردند که که زخمیان این واقعه در ان بستری هستند " بیشتر از نود نفر زخمی شده است. همانطوریکه گفتم پس از این بازدید گزارش جدید را تهیه کرده و با مردم شریک می سازیم."

آقای آقداغ روی وضعیت برخی از مجروحین معلومات داد" یکی از برادران ما شدیداً زخمی شده ، دو مجروح دیگر در وضع بهتر قرار دارند. یکتعداد دیگر از شفاخانه رخصت شدند. تعداد زخمیان زیاد بود اما تعداد مجروحین با رخصت شدن انهایی که سطحی مجروح شده بودند، تغیر میکند"

این حادثه در شهر غازی عِنتاب صورت گرفت که حدود ۶۰ کیلومتر تا مرز میان ترکیه با سوریه فاصله دارد. به اساس گزارش مقامات این مهلک ترین حمله تا کنون در سال ۲۰۱۶ بشمار میرود.

حمله در حالی صورت می گیرد که قضیه کودتای ناکام پانزدهم ماه جولای در ترکیه هنوز هم تازه است و انقره فتح الله گولن را مسول آن می داند.

در ماه اکتوبر سال گذشته حد اقل نود و پنج تن در حالی جان باختند که بمگزاران انتحاری بر راه پیمایی فعالین حامی کرد و کارگر در خارج قطار آهن عمده انقره حمله کردند.

  • 16x9 Image

    نجیبه خلیل

    نجیبه خلیل از سال 2004 تا کنون منحیث گوینده و خبرنگار صدای امریکا اجرای وظیفه میکند. خلیل، لیسانس خود را در رشته ژورنالیزم و سپس فوق لیسانس خود را در رشته رادیو و تلویزیون از یونیورستی ویلیم پترسن در ایالت نیوجرسی بدست اورد. وی همچنان یک دیپلوم در رشته کمپیوتر پروگرامنگ را نیز از کالج برگن کمیونتی ایالت نیوجرسی اخذ نموده است.

XS
SM
MD
LG