لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: برای تشخیص مهاجران غیر قانونی یک سیستم برقی ایجاد می کنیم


دانلد ترمپ نامزد حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری ایالات متحده، به روز شنبه در رابطه به اظهارات جنجال بر انگیزش در مورد اخراج مهاجرین غیر قانونی از امریکا گفت سیستمی را ایجاد خواهد کرد تا مهاجرین غیر قانونی را که ویزه اقامت شان تمام شده باشد و بخواهند در ایالات متحده باقی بمانند ردیابی نماید و از ایالات متحده خارج ساخته شوند.

دانلد ترمپ در حالیکه با ارائه پیام های ضد و نقیض در مورد موضوع مهاجرت غیر قانونی مورد انتقاد شدید قرار دارد، در جریان سخنرانی در کمپاین خود در شهر دی موین ایالت آیووا چنین گفت" ما یک دیوار بزرگ را بر سرحد اعمار می کنیم. یک سیستم برقی ای را در سراسر کشور ایجاد می کنیم تا مهاجرین غیر قانونی را تشخیص دهد و مانع دسترسی مهاجرین غیر قانونی به خدمات آسایشی و سایر امتیازات گردد. سیستمی که به اساس آن کسانی ویزه شان تکمیل شده از امریکا اخراج گردند."

آقای ترمپ علاوه کرد تمام مهاجرین غیر قانونی را سر از روز اول ریاست جمهوری اش از کشور اخراج خواهد کرد" در روز اول من کار اخراج فوری مهاجرین جنایتکار غیرقانونی از این کشور را آغاز خواهم کرد به شمول صدها هزار مهاجر غیر قانونی جنایتکاری که در جریان اداره اوباما و کلنتن در جوامع ایالات متحده جاگزین شدند."

از جانب دیگر هیلری کلنتن به روز شنبه منحیث نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات، نخستین اطلاعات در مورد وضع امنیتی ایالات متحده را از مقامات استخباراتی به دست آورد. در این دیدار، فشردۀ از تهدیدات عمده ای که در سطح ملی و سطح جهانی ایالات متحده با آن مواجه است، به خانم کلنتن ارایه گردید.

هیلری کلنتن برای بیش از دو ساعت، در دفتر اف بی آی در وایت پلین ایالت نیویارک در این نشست اطلاع رسانی شرکت ورزید.

رقیب او دونالد ترمپ، نخستین گزارش وضع امنیتی کشور را در اوایل ماه جاری میلادی از مقامات امنیتی ایالات متحده حاصل کرد.

  • 16x9 Image

    نجیبه خلیل

    نجیبه خلیل از سال 2004 تا کنون منحیث گوینده و خبرنگار صدای امریکا اجرای وظیفه میکند. خلیل، لیسانس خود را در رشته ژورنالیزم و سپس فوق لیسانس خود را در رشته رادیو و تلویزیون از یونیورستی ویلیم پترسن در ایالت نیوجرسی بدست اورد. وی همچنان یک دیپلوم در رشته کمپیوتر پروگرامنگ را نیز از کالج برگن کمیونتی ایالت نیوجرسی اخذ نموده است.

XS
SM
MD
LG