لینک های دسترسی

Breaking News

محمود عباس به مبارزه علیه تروریزم تعهد کرد


محمود عباس از اظهارات رئیس جمهور ترمپ برای توافق صلح استقبال کرد

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده در ختم سفر دوروزه به شرق میانه با محمود عباس رئیس ادارۀ خود مختار فلسطینی ملاقات کرد.

رئیس جمهور ترمپ گفت که هر آنچه در توان دارد برای رسیدن به یک توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین انجام خواهد داد.

آقای ترمپ گفت منتظر کار با رئیس جمهور عباس روی سایر مسایل مهم همچو گشایش ظرفیت اقتصادی فلسطین بوده و میخواهد در راستای مبارزه با دهشت افگنی با فلسطین کار کند.

آقای ترمپ با اشاره به سفرش در عربستان سعودی گفت او از رهبران شرق میانه خواسته است تا در اتحاد مشترک دربرابر دهشت افگنی مبارزه کنند.

آقای ترمپ اظهار داشت که وی از حضور محمود عباس در مذاکرات و تعهد او در برداشتن گام های استوار برای مبارزه با دهشت افگنی، خشنود است.

محمود عباس با استقبال ازاظهارات آقای ترمپ گفت "امیدوارم در تاریخ ثبت شود که دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، یگانه کسی بود که صلح بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها را اراده کرده است."

آقای عباس پس از ملاقات با ترمپ در کنفرانس مطبوعاتی در شهر بیت اللحم گفت "جنگ با اسرائیل ماهیت مذهبی ندارد، اما مشکل اصلی فلسطینی ها در آنچه نهفته است که به گفته او غصب اراضی فلسطینی و اعمار شهرک ها توسط اسرائیل است."

رئیس اداره خودمختار فلسطینی همچنان اضافه کرد فلسطین به یهودیت احترام میگذارد. مشکل اصلی فلسطین عدم برسمیت شناختن سرزمین های این کشور توسط اسراییل است.

رئیس جمهور ترمپ بعد از ختم سفرش از شرق میانه به ایتالیا رفت.

XS
SM
MD
LG