لینک های دسترسی

Breaking News

فرد گمنام، ترمپ را نامزد جایزۀ صلح نوبل کرد


کمیتۀ جایزۀ صلح نوبل گفته است که شخصی ناشناس با استفاده از هویت مسروقه، دونالد ترمپ رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا را نامزد دریافت این جایزه کرده است.

خبرگزاری ان تی بی ناروی از قول اولاف یولستاد، منشی کمیتۀ جایزۀ صلح نوبل گزارش داده است که شاید این شخص ناشناس همان کسی باشد که در سال ۲۰۱۷ نیز آقای ترمپ را با تقلب نامزد همین جایزه کرده بود. او از افشای نامی که با استفاده از آن رئیس جمهوری ترمپ نامزد جایزۀ صلح نوبل شده است، خود داری کرد.

آقای یولستاد گفت که همه ساله کسانی که صلاحیت نامزد کردن برای جایزۀ صلح نوبل را ندارند، کسانی را نامزد می کنند، اما به گفتۀ وی این نخستین موردی است که یک شخص، با هویت مسروقه نامزد جایزۀ صلح می شود.

کمیته جایزه صلح نوبل نام نامزدها را به مدت ۵۰ سال سری نگاه می دارد. اعضای پارلمان، استادان دانشگاه، مدیران برنامه های پژوهشی صلح و مدیران انستیتیوت‌های مطالعات بین المللی و برندگان پیشین نوبل صلح، حق دارند نام نامزدها را دریافت و منتشر کنند.

هنریک اوردال، مدیر انستیتیوت پژوهش های صلح اسلو، به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته بود که آقای ترمپ نامزد دریافت جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۸ شده است اما گفته بود که نامزدی وی هنوز توجیه نیرومند آکادمیک ندارد.

XS
SM
MD
LG