لینک های دسترسی

Breaking News

وظایف مقام‌های فدراسیون فوتبال افغانستان به تعلیق درآمد


ریاست جمهوری افغانستان، گفته است که پس از بررسی های لوی سارنوالی در پیوند به اتهام‌ سو استفاده جنسی بر اعضای تیم ملی فوتبال بانوان، این نهاد وظیفه ۶ عضو فدراسیون فوتبال افغانستان را به حالت تعلیق در آورده است.

صمیم عارف، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، در صفحه تویترش امروز یک‌شنبه (۱۸ قوس) نگاشته است که از میان این شش عضو فدراسیون فوتبال افغانستان، وظیفه کرام الدین کریم رئیس این نهاد نیز به حالت تعلیق درآمده است.

در همین حال، لوی سارنوالی افغانستان گفت که بررسی‌ها در این مورد ادامه دارد و به خاطر جلوگیری از اخلال در بررسی‌های هیأت لوی سارنوالی، وظایف مقام های ارشد فدراسیون فوتبال افغانستان به حالت تعلیق درآمده است

جمشید رسولی، سخنگوی این نهاد به صدای امریکا گفت که افزون بر رییس فدراسیون فوتبال، وظایف معاون، سکرترجنرال، مسوول کمیته دروازه بانان و مسوول ارتباطات ولایتی این فدراسیون تعلیق شده است.

پیش از این خالده پوپل، عضو پیشین تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان، در گفتگو با روزنامۀ گاردین، ادعا کرده بود که شماری از اعضای مرد فدراسیون فوتبال افغانستان در بدرفتاری جنسی علیه بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان نقش داشته اند.

هرچند فدراسیون فوتبال افغانستان، این اتهام‌ها را رد کرد اما رئیس جمهور افغانستان به لوی سارنوالی دستور داده بود تا این قضیه را "جداً به صورت همه جانبه و سرتاسری پیگیری و بررسی کند."

پس از این ادعاها، فدراسیون بین‌المللی فوتبال، یا فیفا تاکید کرده است که این موضوعرا بررسی می‌کند.

XS
SM
MD
LG