لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ به وکیل سابق خود گفت به کنگرس دروغ بگوید - گزارش


اعضای دموکرات مجلس نمایندگان امریکا گفته اند در مورد گزارشی تحقیق خواهند کرد که حاکی‌ است دونالد ترمپ، رئیس جمهور این کشور به مایکل کوهن، وکیل مدافع پیشین خود دستور داده بود که به کنگرس دروغ بگوید.

یک گزارش منتشر شده در سایت خبری Buzzfeed به نقل از دو ماموری که مسول تحقیقات در این باره بوده اند، ادعا کرده که آقای ترمپ به وکیل مدافع شخصی خود گفته بود که راجع به برنامه‌ها برای اعمار "برج ترمپ" در مسکو، دروغ بگوید.

آقای کوهن، پیش از این اعتراف کرده بود که در اظهارات خود به کانگرس امریکا، دروغ گفته است.

هنوز آقای ترمپ نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده، اما در گذشته این ادعا را رد کرده بود که در این باره به وکیل مدافع شخصی‌اش هدایتی داده باشد.

آدم سچیف، عضو مجلس نمایندگان، در واکنش به این گزارش در تویتر خود نوشت "ادعاهای که رئیس جمهور ایالات متحده برای پنهان‌کاری روابط خود با روسیه، کنگرس را گمره کرده است، یکی از جدی‌ترین ادعاها است."

او افزوده "ما برای حقیقت‌یابی این مسله هر کاری که لازم باشد را انجام خواهیم داد."

جواکین کاسترو، عضو دیگر مجلس نمایندگان نیز در توتیر خود نوشته که اگر این گزارش درست باشد، آقای ترمپ "باید استعفا بدهد و یا استیضاح شود."

پیش از این، رودی جولیانی، وکیل مدافع آقای ترمپ اگرچه پذیرفته بود که احتمالا شماری از کارمندان کمپاین انتخاباتی او روابطی با روسیه برقرار کرده بودند، ولی تاکید کرد که شخص آقای ترمپ در این زمینه دخالتی نداشته است.

XS
SM
MD
LG