لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات سربازان افغان در 'حمله اشتباهی' قوای امریکایی


سرباز اردوی ملی افغانستان (عکس از آرشیف)

مقامات افغان می‌گویند در نتیجه یک حمله اشتباهی نیروهای امریکایی در ولایت ارزگان در جنوب افغانستان، پنج سرباز افغان کشته شده اند.

وزارت دفاع افغانستان گفته است که این حادثه در شهر ترین کوت، مرکز ولایت ارزگان، زمانی اتفاق افتاد که نیروهای افغان و امریکایی، مشغول اجرای یک عملیات نظامی مشترک بودند.

در اعلامیۀ وزارت دفاع آمده است که در جریان این عملیات، در نتیجه "عدم هماهنگی درست نیروهای اردو، بالای پوسته انداخت صورت گرفته است." وزارت دفاع می‌گوید که ۱۰ سرباز دیگر در این حادثه زخمی شده اند.

نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان وقوع یک درگیری در نزدیک پایگاه اردوی ملی در ترین کوت را تایید کرده، اما گفته اند که عملیات هوایی این نیروها، در واکنش به حملۀ افراد مسلح به نیروهای افغان و امریکایی انجام شده است.

یک سخنگوی نیروهای حمایت قاطع در اعلامیه‌ای که به صدای امریکا فرستاده، گفته است که نیروهای افغان و امریکایی مورد حمله قرار گرفته و برای سرکوب مهاجمان، تقاضای حمایت هوایی کردند.

در این اعلامیه آمده "ما در یک شرایط پیچیده فعالیت می‌کنیم؛ جایی که جنگجویان دشمن یونیفورم مشخصی نمی‌پوشند و از وسایط نظامی سرقت شده برای حمله به نیروهای دولتی استفاده می‌کنند."

این اعلامیه در مورد ادعای کشته شدن سربازان افغان در نتیجه عملیات هوایی نیروهای امریکایی ابراز نظری نکرده است.

وزارت دفاع افغانستان گفته است که در مورد چگونگی وقوع این حادثه و تلفات سربازان افغان، تحقیق می‌کند.

XS
SM
MD
LG