لینک های دسترسی

Breaking News

ده‌ها نفر در آتش‌سوزی قطار آهن در پاکستان کشته شدند


مقامات می‌گویند در اثر یک آتش‌سوزی گسترده در یک قطار در حال رفتار در ایالت شرقی پنجاب پاکستان، حداقل ۷۱ نفر کشته شده اند.

مقامات گفته اند که ۴۳ نفر دیگر در این حادثه زخمی شده اند و از این میان ۱۱ نفر در وضعیت وخیم صحی بسر می‌برند.

به گفتۀ مقامات، این آتش‌سوزی روز پنجشنبه ۳۱ اکتوبر (۹ عقرب) در اثر انفجار بالون گاز صورت گرفته است.

شاهدان عینی و مسافرانی که از این حادثه نجات یافته اند، به رسانه‌ها گفته اند که بسیاری از مسافران در حالی که بدن‌هایشان آتش گرفته بود، از پنجره‌های قطار خود را به بیرون پرتاب کردند.

چوهدری شجاعت، یکی از مسافرین که چند ساعت پیشتر از آتش‌سوزی با همسر و دو فرزنداش سوار این قطار شده بود، به خبرگزاری اسوشیتد پرس گفت: "مردم می‌گریستند و تقاضای کمک می‌کردند. تصور کردم ما هم می‌میریم. کابین پهلوی ما آتش گرفته بود."

جمیل احمد، از مسوولان قطار آهن پاکستان گفت که یک بالون گاز در جریان تهیه صبحانه در داخل قطار منفجر شده و آتش‌سوزی به دلیل موجودیت نفت در داخل قطار که از سوی گروه دیگری از مسافران حمل می‌شد، به سرعت به سایر بخش‌های قطار گسترش یافت.

شاهدان عینی گفته اند که پس از وقوع آتش‌سوزی، نزدیک به ۲۰ دقیقه را در بر گرفت تا قطار کاملاً توقف کند و به آسیب‌دیدگان کمک برسد.

قطار آهن در پاکستان همواره به دلیل ضعف مدیریت و بی توجهی به امکانات ایمنی مورد انتقاد بوده است. در بسیاری موارد، با وجود هشدارهای مقامات، مسافران بشکه‌های گاز را با خود به داخل قطار می‌آورند تا در مسیر راه برای خود غذا تهیه کنند.

XS
SM
MD
LG