لینک های دسترسی

Breaking News

در اوج بیکاری در امریکا، امازون ۷۵ هزار نفر استخدام می‌کند


در حالیکه به دلیل گسترش کروناویروس در ایالات متحده، نرخ بیکاری در این کشور به گونۀ کم پیشینه‌ای بلند رفته است، شرکت امازون گفته است که ۷۵ هزار نفر را استخدام می‌کند.

امازون روز دوشنبه ۱۳ اپریل (۲۵ حمل) گفت که بیشتر این افراد در بخش گدام‌داری و رانندگی برای انتقال فرمایشات استخدام خواهند شد.

با وضع محدودیت گشت و گذار در شمار زیاد ایالت‌های امریکا، بازار فروشگاه‌های انترنتی به ویژه امازون در این کشور بیش از پیش رونق یافته است.

امازون که به نام غول تجارت آنلاین نیز مشهور است، در نظر دارد که در جریان همه‌گیری کروناویروس، بیش از ۵۰۰ میلیون دالر را به افزایش معاشات کارمندان خود در سرتاسر جهان اختصاص دهد.

شرکت امازون چندی پیش نیز ۱۰۰ هزار نفر را در بخش انبار‌ها و انتقالات به کار گماشت تا پاسخگوی تقاضای فزایندۀ مشتریان آنلاین خود باشد.

با گسترش کروناویروس در ایالات متحده، کارمندان شمار زیاد شرکت‌ها که فعالیت شان در چنین حالت غیرضروری پنداشته می‌شود، خانه نشین شده اند.

شرکت امازون در یک بلاگ نوشته است: "تا زمان برگشت وضعیت به حالت عادی و استخدام دوبارۀ کارمندان در بخش‌هایی که قبلاً سرگرم کار بودند، از هر کسی که برای کار به ما می‌پیوندند استقبال می‌کنیم".

بر اساس آخرین آمار در سه هفتۀ گذشته ده درصد نیروی کاری در ایالات متحده به بیمۀ بیکاری درخواست داده اند که به گفتۀ آگاهان ادامۀ این وضعیت میزان بیکاری را در امریکا به گونۀ بی پیشینه بلند خواهد برد.

XS
SM
MD
LG