لینک های دسترسی

Breaking News

جشنواره ورزشی افغان‌های مقیم امریکا در ویرجینیا برگزار شد


شهر دمفریز ایالت ویرجینیا، میزبان سه روز رقابت‌های ورزشی و حضور گرم افغان‌های ساکن ایالت‌های مختلف ایالات متحدۀ امریکا بود.

این جشنوارۀ ورزشی که از ۲۴ سال به این طرف برگزار می‌شود، رقابت‌های فوتبال، والیبال و باسکتبال را میان تیم‌های افغان‌های مقیم ایالات متحده، کانادا و اروپا در خود دارد.

فهیم مجددی، مسوول برگزاری این رقابت‌ها به صدای امریکا گفت که در بازی‌های فوتبال که سه روز را در برگرفت، هفت تیم با حضور برخی بازیکنان از کانادا و ایالت‌های کالیفورنیا و نیویارک شرکت کرده بودند.

آقای مجددی افزود که در این رقابت‌ها، تیم فوتبالHussain for Humanity توانست Eagle FC را با نتیجه ۴-۱ در رقابت نهایی این جام شکست دهد و برای دومین بار قهرمان فوتبال این جشنواره شود.

عتیق پنجشیری، رییس فدراسیون ورزشی افغان‌های مقیم ویرجینیا یا (ASF) به صدای امریکا گفت که تیم‌های افغان گرین، گول اف سی کلب، حلال بویز، افغان ساکر کلب و آریانا کلب نیز از شرکت کنندگان رقابت‌های فوتبال این جام بودند.

برعلاوه فوتبال، در این جشنواره ورزشی رقابت های والیبال و باسکتبال نیز شامل بود که تیم والیبال افغان یونایتد ویرجینیا توانست در دور نهایی تیم والیبال افغان کلب ویرجینیا را با نتیجۀ ۳-۱ شکست دهد و قهرمان این جام شود.

در رقابت های والیبال ده تیم از ایالت های ویرجینیا، نیویارک و اوهایو شرکت کرده بودند.

در رقابت‌های باسکتبال، تیم نیویارک سکواد قادر شد تیم آریانا از ایالت ویرجینیا را از راه بردارد و لقب قهرمانی را از آن خود کند.

در بازی های باسکتبال که توسط یوسف پوپل تنظیم و راه اندازی شده بود، ۱۶ تیم از ایالت‌های ویرجینیا، نیویارک، کالیفورنیا، نیوجرسی و بازیکنان از کانادا نیز شرکت کرده بودند.

این رقابت‌ها سالانه در ایام رخصتی‌های چهارم جولای، روز استقلال ایالات متحده برگزار می‌شود که فرصت خوبی را برای خانواده‌های افغان فراهم می‌کند تا کنار هم جمع شوند.

XS
SM
MD
LG