لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا شش شرکتی را تحریم کرد که معاملات غیرقانونی نفت ایران را تسهیل می‌کردند


وزارت مالیۀ ایالات متحده با نشر اعلامیه‌ای گفته است که شش شرکتی را شناسایی و تحریم کرده که معاملات غیرقانونی نفت ایران را تسهیل می‌کردند.

در این اعلامیه آمده است که دفتر کنترول دارایی‌های خارجی وزارت مالیۀ امریکا امروز اول اگست (۱۰ اسد) علیه شرکت‌هایی اقدام کرد که از سوی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای فروش به ارزش ده‌ها میلیون دالر محصولات نفتی و پتروشیمی ایران در شرق آسیا استفاده می‌شد.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مسوول نصف تمامی صادرات پتروشیمی ایران است.

براین نلسن، معاون وزارت مالیۀ ایالات متحده در امور مبارزه با تروریزم و استخبارات مالی گفت که با وجود این اقدام جدید، ایالات متحده برای برگشت دو جانبه و تطبیق کامل توافقنامۀ هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران به تلاش‌های دپلوماتیک ادامه خواهد داد.

اما او افزود که تا زمانی که ایران به تطبیق کامل این توافقنامه آماده شود، وضع تعزیرات بر فروش غیرقانونی محصولات نفتی و پتروشیمی ادامه خواهد یافت.

وزارت مالیۀ ایالات متحده همچنان گفته است که در یک اقدام جداگانه اما مشابه، دو شرکت دیگر را نیز شناسایی کرده است که در خرید، فروش، انتقال و بازاریابی، به شمول فراهم آوری حمایت لوژستیکی به تجارت محصولات نفتی و پتروشیمی ایران دخیل اند.

در نتیجۀ این اقدامات جدید، تمامی املاک و منافع املاک این شرکت‌ها که در ایالات متحده موقعیت دارند یا در کنترول افراد امریکایی اند باید مسدود شده و به دفتر کنترول دارایی‌های خارجی وزارت مالیه امریکا گزارش شود.

بر علاوه مقررات این اداره تمامی امریکایی‌ها را از معامله با این شرکت‌ها منع می‌کند.

این وزارت همچنان گفته است که هر کسی یا هر ادارۀ مالی خارجی که با شرکت‌ها و افرادی که امروز شناسایی شده اند وارد معامله شود، تحریم خواهند شد، مگر این که استثنایی در این خصوص وجود داشته باشد.

ایالات متحده پیش از این نیز بر مقامات ایرانی و شرکت‌های تولید فلزات و معادن ایران تعزیرات وضع کرده بود.

XS
SM
MD
LG