لینک های دسترسی

Breaking News

آتش‌سوزی در خانهٔ سالمندان در روسیه ۲۲ کشته برجا گذاشت


مقامات کمیتهٔ تحقیقات روسیه گفته اند که این خانهٔ سالمندان به طور کامل سوخته است
مقامات کمیتهٔ تحقیقات روسیه گفته اند که این خانهٔ سالمندان به طور کامل سوخته است

مقامات روسیه روز شنبه ۲۴ دسمبر (سوم جدی) گفتند که در اثر آتش‌سوزی در یک خانهٔ سالمندان در شهر كيميروفو واقع در سایبریا که غیر قانونی فعالیت می‌کرد،‌ ۲۲ نفر جان باختند.

کمیتهٔ تحقیقات روسیه گفته است که این محل به صورت رسمی به عنوان خانهٔ سالمندان راجستر نیست. تا حالا علت این آتش سوزی که شب‌ هنگام رخ داد، مشخص نشده است. شهر كيميروفو در ۳۶۰۰ کیلومتری مسکو، پایتخت روسیه، موقعیت دارد.

یک ویدیوی که از سوی ادارهٔ حالات اضطرار روسیه نشر شده، نشان می‌دهد که موتر‌های اطفاییه و موتر‌های حالات اضطرار در نزدیکی محل آتش سوزی، تجمع کرده اند و در صدد نجات افرادی اند که در این آتش‌سوزی گیرمانده اند. تصاویری که بعداََ توسط ادارهٔ حالات اضطرار نشر شد، نشان می‌دهد که این خانهٔ سالمندان به طور کامل سوخته است.

کمیتهٔ تحقیقات روسیه که جرایم سنگین را تحقیق می‌کند، گفته است که تحقیقات خود را در مورد علت این‌ آتش‌سوزی که ناشی از غفلت‌ است، آغاز کرده است.

این کمیته در پیامی از طریق تلگرام گفته است که شماری "کشته شدگان به ۲۲ نفر افزایش یافته است." در این پیام تلگرام گفته شده است که در این آتش سوزی شش نفر دیگر زخمی نیز شده اند که دو نفر آنان دچار سوختگی شدید شده و در شفاخانه بستری شده اند.

در اعلامیه‌ای نخست که از سوی کمیتهٔ تحقیقات روسیه نشر شد، این خانهٔ سالمندان غیر قانونی توصیف شده، اما سپس واژه غیر قانونی از این اعلامیه حذف شد.

با آنهم تاس، خبرگزاری رسمی روسیه، از قول منابع پولیس گزارش داده است که این خانهٔ سالمندان غیر قانونی فعالیت می‌کرد.

تاس گزارش داده است که این آتش سوزی در ساختمان چوبی دو طبقه‌ای که ۱۸۰ مترمربع است، گسترش یافت.

کمیتهٔ تحقیقات روسیه گفته است که مرد ۳۱ ساله‌ای که این محل را برای سالمندان به کرایه گرفته است، برای پاسخگویی احضار شده است

بر اساس گزارش کمیتهٔ تحقیقات روسیه، در شب حادثه، کرایه نشینان از خرابی بخاری شکایت داشتند، اما این مرد برای ترمیم بخاری هیچ کاری انجام نداد.

قوانین ایمنی آتش نشانی اغلباََ در روسیه به دلیل موجود فساد اداری نقض می شود زیرا مجوزهای ساختمانی توسط مقامات در ازای دریافت رشوه داده می شود.

در سال ۲۰۱۸ نیز در اثر آتش سوزی در یک مرکز خرید واقع در شهر كيميروفو ۶۴ نفر به شمول ۴۱ کودک کشته شدند. به تعقیب این فاجعه، ، نقص ایمنی آتش سوزی در صدها مکان تجارتی و فرهنگی در سراسر روسیه ثبت شد.

XS
SM
MD
LG