لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله: 'رای ما بلند است و حکومت آینده را تشکیل خواهیم داد'


عبدالله عبدالله نامزد تیم ثبات و همگرایی می‌گوید که در انتخابات ریاست جمهوری به روز شنبه، بیشترین آرا به دست آورده است.

آقای عبدالله دو روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، در یک نشست خبری گفت که به دور دوم انتخابات نمی‌رود؛ چون تیم وی برندۀ انتخابات است.

او گفت: "رای ما در این انتخابات بلند است، نتایج را کمیسیون‌های انتخابات اعلان می‌کنند، کمیسیون مستقل انتخابات؛ اما ما با رای بلند آمدیم...در وضعیت موجود انتخابات به دور دوم نمی‌رود و تیم ثبات و همگرایی حکومت آینده را تشکیل می‌دهد".

آقای عبدالله بر جلوگیری از تقلب در آرای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد و بدون این که ولایتی را مشخص سازد، مدعی شد که در برخی ولایات مقام‌های حکومتی در انتخابات مداخله کرده که باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند.

آقای عبدالله گفت که بدون آرای بایومتریک، هیچ رایی قابل قبول نیست و آرای کسانی که نام شان ثبت نشده، نیز پذیرفته نمی‌شود.

این نامزد ریاست جمهوری افغانستان، گفت که باید جلو مداخله احصاییه مرکزی گرفته شود و از امروز که شامل‌شدن آرا در دیتابیس آغاز شده، تنها شرکت دارملوگ، این صلاحیت را داشته باشد.

اما روز گذشته امرالله صالح، معاون اول تیم دولت‌ساز به رهبری محمد اشرف غنی، در مصاحبه با تلویزیون آشنا گفت که بین ۶۰ تا ۷۰ در صد مردم به نفع این تیم رای داده اند.

مولانا محمد عبدالله، یکی از کمشنران کمیسیون مستقل انتخابات امروز گفت که آمار آرایی قابل قبول است که از مجرای قانونی توسط کمیسیون‌های انتخاباتی اعلام شود.

داکتر قاسم الیاسی، منشی کمیسیون شکایات انتخاباتی نیز از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری خواست که از پیش‌داوری در مورد نتایج انتخابات دوری جویند و بگذارند که کمیسیون‌ انتخابات پس از بررسی‌ها نتایج آرا را اعلام کند.

XS
SM
MD
LG