لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله به نمایندگی از افغانستان در نشست ناتو حضور می‌یابد


Macedonia NATO

ریاست اجرائیه افغانستان گفته است که عبدالله عبدالله، دعوت سرمنشی ناتو برای شرکت به نشست سران این سازمان را پذیرفته است.

بر بنیاد خبرنامه‌ای سپیدار، رئیس اجرائیه افغانستان روز یکشنبه (۱۰ سرطان) با کورنیلوس زیمرمن، نمایندۀ ارشد ملکی ناتو در افغانستان دیدار و گفتگو کرده است.

ریاست اجرائیه افغانستان افزوده است که آقای زیمرمن، به نمایندگی از ینس استولتنبرگ، سرمنشی عمومی ناتو از آقای عبدالله، برای شرکت در نشست سران ناتو در بروکسل، دعوت کرده است.

خبرنامه افزوده است: "رئیس اجرائیه با تشکر از دعوت دبیرکل (سرمنشی) ناتو و همکاری‌های این سازمان برای افغانستان و قوای مسلح این کشور از اشتراک خود در نشست سران به نمایندگی از حکومت وحدت ملی اطمینان داد".

قرار است که نشست سران ناتو در دوازدهم جولای سال روان میلادی در بروکسل برگزار شود.

انتظار می‌رود که سران ناتو در این نشست در رابطه به تداوم حضور شان در افغانستان، کمک مالی، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی افغان تصمیم بگیرند.

در همین حال، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان، در نشست شورای وزیران، هر چند در مورد اشتراک‌اش در این نشست، حرفی نزد؛ ولی گفت: " امیدوار استیم که نتایج این جلسۀ دوام حمایت‌ها از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای سال‌های آینده باشد".

با این همه، نمایندۀ ارشد ملکی ناتو در افغانستان گفته است که تا هر زمانی که ضرورت باشد، این سازمان به حضور خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

XS
SM
MD
LG