لینک های دسترسی

Breaking News

نظامیان افغان ولسوالی بلچراغ فاریاب را دوباره تصرف کردند


وزارت دفاع افغانستان گفته است که نیروهای اردوی ملی، کماندو و قوای هوایی افغان با راه‌اندازی عملیاتی، حوالی ساعت ۴:۳۰ بامداد روز پنجشنبه، کنترول ولسوالی بلچراغ فاریاب را به دست گرفته اند.

این وزارت در خبرنامه‌ای گفته است که به شمول سه فرمانده محلی طالبان ۲۲ جنگجوی این گروه، در جریان این عملیات کشته و هفت تن نیز زخمی شده اند.

در همین حال، کریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب به صدای امریکا گفت "در بین کشته‌شدگان مولوی عمان یکی از فرماندهان داعش و مولوی یاسر نیز کشته شده و هفت نفر زخمی شده اند، این دو گروه با هم یکجا بالای ولسوالی حمله کرده بودند و هر دو کشته شده و در دره استیق چشمه به افراد ملکی و نیروهای امنیتی آسیب نرسیده است".

جاوید بیدار، سخنگوی والی فاریاب، به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که گروه طالبان دیروز پس از تصرف بلچراغ، ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس را تخریب و برخی اسناد را نیز از بین برده اند.

آقای بیدار افزود "این ولسوالی دو روز پیش در کنترول طالبان در آمده بود و طالبان در و دروازه‌ها و ساختمان ولسوالی و قومندانی را آسیب رسانیدند، شماری از اسناد را ازبین بردند".

از سویی هم، اعضای جامعه مدنی فاریاب، در نشست اعتراضی در شهر میمنه، ناهماهنگی بین نیروهای امنیتی و توزیع نامتوازن امکانات جنگی به نیروهای امنیتی و خیزش‌های مردمی را از عوامل افزایش ناامنی و تهدید طالبان عنوان کردند.

ذین‌الدین عابدی، رئیس شبکه جامعه مدنی در فاریاب، گفت که بیش از هفتاد درصد این ولایت در اختیار طالبان است؛ اما مسؤولین برای تامین امنیت جان شهروندان توجه جدی ندارند.

او افزود "ما شاهد سقوط ولسوالی بلچراغ استیم، بخش‌های دیگر این ولایت و ولسوالی با مشکلات و تهدید‌های مخالفین روبه‌رو است. ما از مسؤولین امنیت می‌خواهیم و این را باید مسؤولین پاسخ بدهند".

هنوز طالبان در مورد کشته‌شدن افرادشان و تصرف دوباره ولسوالی بلچراغ فاریاب توسط نیروهای امنیتی، به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG