لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار کابل بازی‌های کرکت افغانستان و پاکستان را لغو کرد


کرکت بورد افغانستان گفته است که پاکستان دهشت را پرورش می‌دهد
کرکت بورد افغانستان گفته است که پاکستان دهشت را پرورش می‌دهد

کرکت بورد افغانستان پس از حملۀ مرگبار روز چهارشنبه در کابل، دو بازی دوستانه و توافقات دیگر کرکت را با پاکستان فسخ کرد.

این نهاد ورزشی با نشر اعلامیه‌ای گفته است "به استناد یافته های ادارات امنیتی افغانستان در مورد حملۀ امروز در کابل و بنا به درخواست افغان‌ها، کرکت بورد افغانستان هر گونه رقابت‌ و توافقات دوجانبۀ خود را با پاکستان لغو می‌کند".

کرکت بورد افغانستان همچنان، پاکستان را به حمایت از دهشت افگنی متهم کرده و در اعلامیۀ خود نگاشته است "با کشوری که در آنجا دهشت پرورش داده می شود و لانه های تروریستان در آن فعالیت دارد، راه اندازی هیچ گونه رقابت و همکاری دوجانبه قابل تداوم نیست".

در حملۀ مرگبار امروز در کابل ۹۰ نفر کشته و بیش از ۴۰۰ نفر دیگر زخمی شد. اکثر قربانیان غیرنظامی به شمول زنان و کودکان اند.

ریاست امنیت ملی افغانستان گفته است که این حمله توسط شبکۀ حقانی و به کمک ادارۀ استخبارات نظامی پاکستان یا آی اس آی صورت گرفته است.

پاکستان که در آغاز این حمله را محکوم کرده بود، تا کنون در پیوند با ادعای حکومت افغانستان ابراز نظری نکرده است.

افغانستان و پاکستان روز شنبه به خاطر راه اندازی دو رقابت دوستانه و چند مورد دیگر با هم توافق کردند، اقدامی که از آغاز با انتقادات شماری روبرو شد و شمار زیاد افغان‌ها در شبکه‌های اجتماعی خواستار لغو این رقابت شدند.

اما رئیس کرکت بورد افغانستان در واکنش به این انتقادات گفت که باید کرکت و سیاست از هم جدا نگهداشته شود.

  • 16x9 Image

    نجیب‌الله احمدیار

    نجیب‌الله احمدیار کار با رسانه‌ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی و دیجیتلی کار می‌کند. 

XS
SM
MD
LG