لینک های دسترسی

Breaking News

ناتو تلفات پولیس را در اثر حملۀ هوایی در لوگر پیگرد می‌کند


ماموریت حمایت قاطع ناتو گفته است که کشته شدن چندین منسوب پولیس محلی افغان را که ادعا می شود در حملۀ هوایی نظامیان امریکایی کشته شده اند، پیگرد می کند.

مقام‌های امنیتی افغان تایید کرده اند که در جریان نبرد شدید میان سربازان افغان و طالبان در ولسوالی ازرۀ ولایت لوگر، جنگنده‌های امریکایی به کمک سربازان افغان شتافتند، اما اشتباهاً یکی از مواضع پولیس محلی را نیز نشانه گرفته و سبب کشته شدن کم از کم ۹ و زخمی شدن ۱۴ منسوب پولیس محلی می شوند.

ماموریت حمایت قاطع ناتو گفته است که قوای امریکایی حملات هوایی را به "دفاع از قوای افغان" انجام داده است، اما از تلفات ناشی از آن جزئیاتی ارایه نکرده است. در اعلامیۀ ناتو آمده است که ادعاها در مورد تلفات این رویداد بررسی می شود.

مقام‌های محلی در ولایت لوگر گفته اند که حملات طالبان و بمباردمان قوای خارجی در ولسوالی ازرۀ لوگر به شمول دو ملکی، ۳۲ کشته و ۱۲ زخمی برجا گذاشته است.

عبدالولی وکیل، عضو شورای ولایتی لوگر به صدای امریکا گفت که قوای خارجی بر دو پوستۀ امنیتی بمباردمان کرده اند که در نتیجۀ آن ۱۲ پولیس محلی کشته شده اند. او افزود که هشت منسوب پولیس محلی و دو غیرنظامی دیگر در نتیجۀ حملات طالبان کشته شده اند.

حاجی خوشحال حسن، یک بزرگ قومی ولسوالی ازره، به صدای امریکا گفت که در این درگیری‌ها ۱۲ پولیس محلی دیگر زخمی شده اند و اجساد ۱۰ جنگجوی طالبان در ساحه باقی مانده است.

طالبان ادعا کرده اند که در حملات دیشب شان بر ولسوالی ازرۀ لوگر، ۱۹ پولیس محلی را کشته و شش تن دیگر را اسیر کرده اند.

XS
SM
MD
LG