لینک های دسترسی

Breaking News

از کابل تا پاریس، حرکت نمادین بانوان افغان به حمایت از صلح


تیم سفیران جوان صلح با سفر به هشت کشور پیام صلح را با خود خواهند برد

تیم سفیران جوان صلح در افغانستان امروز حرکت نمادین را به هدف تحکیم صلح در این کشور آغاز کرد.

گلثوم زهرا، رهبر تیم سفیران جوان صلح در افغانستان به تلویزیون آشنا – صدای امریکا گفت، این تیم متشکل از تمام جوانان افغانستان است و امروز ۳۰ بانوی سفیر صلح، برنامۀ نمادین شان را با رکاب‌زنی مسافۀ چهارراهی هنگرها تا چهارراهی مسعود شهر کابل آغاز کردند.

هدف اصلی این برنامه، تاکید بر ضرورت صلح پایدار و بسیج افکار عمومی داخلی و خارجی برای حمایت از روند صلح در افغانستان است.

تیم سفیران جوان صلح در افغانستان برنامۀ شان را "قدم گذاشتن در راه صلح" نام نهاده است.

خانم زهرا گفت "این یک برنامه طولانی‌مدت است، تیم سفیران جوان صلح چهار قسمت برنامه دارد که اولی‌اش قدم گذاشتن در راه صلح بود که تنها امروز است و تمام می‌شود با رکاب‌زنی بانوان و در ادامه‌اش سفر قزاقستان است. آنجا برای ارزیابی و رکاب‌زنی چهار نفر از افغانستان به هشت کشور سفر بکنند، با بایسکل رکاب بزنند و پیام صلح را ببرند".

قرار است که پس از قزاقستان، رکاب‌زنان افغان، به تاجکستان، ازبکستان، روسیه، بلاروس، جرمنی و در فرجام به فرانسه سفر کنند.

رهبر تیم سفیران جوان افغانستان گفت، در هر کشور یک خانم و یک آقا با تیم چهارنفری افغان می‌پیوندند و در نهایت ۲۰ تن از سفیران صلح این کشورها، بیانیه نهایی شان را صادر خواهند کرد.

تیم چهارنفری سفیران جوان صلح به نمایندگی از مردم افغانستان به ویژه جوانان، در جریان این سفرها تاکید خواهند کرد که طولانی شدن جنگ در افغانستان، صلح جهانی را تهدید می‌کند.

این برنامه سفیران جوان صلح افغانستان روز پنجشنبه در کابل آغاز شد و در پایان سال روان میلادی در فرانسه خاتمه خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG