لینک های دسترسی

Breaking News

مسابقات لیگ "شپگیزه" کرکت فردا در کابل آغاز می‌شود


مسابقات کرکت "شپگیزه" فردا ۱۱ سپتمبر آغاز و در ۲۲ سپتمبر خاتمه می‌یابد
مسابقات کرکت "شپگیزه" فردا ۱۱ سپتمبر آغاز و در ۲۲ سپتمبر خاتمه می‌یابد

مسابقات کرکت زیر نام "شپگیزه" با حضور داوران، مربی‌ها و بازیگران خارجی فردا در کابل، پایتخت افغانستان آغاز می‌شود و برای دوازده روز ادامه می‌یابد.

فرید هوتک، سخنگوی کرکت بورد افغانستان در صحبت با رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، تدابیر و آمادگی‌ها برای برگزاری این مسابقات اتخاذ شده است و برای نخستین بار ۳۰ بازیکن و مربی خارجی جهت شرکت در مسابقات کرکت "شپگیزه" به کابل آمده اند.

هیملتن مسکدزا بازیکن زمبابوی، سریکا پرساد مربی سنگاپوری، اشان پرینجان بازیکن سریلانکا، دبن جونز کمینتیتر مشهوراسترالیایی، عبدالحق رزاق و کیمرن دلپورت، بازیکنان افریقای جنوبی شامل این افراد اند.

مسابقات کرکت "شپگیزه" فردا ۱۱ سپتامبر آغاز خواهد شد و تا ۲۲ سپتمبر ادامه می‌یابد.

آقای هوتک، گفت در نخستین روز این مسابقات، "کابل بازان" با "بوست ساتونکی" و "نهنگان آمو" با "مسلمیار سپین‌غر" به مصاف هم می‌روند.

سخنگوی کرکت بورد افغانستان، تأکید کرد که این مسابقات با استندردهای جهانی برگزار می‌شود و تجربۀ خوبی برای بازیکنان افغان خواهد بود.

او گفت "مسابقات لیک شپگیزه مسابقات بسیار مهم می‌باشد و تأثیراتی زیادی روی جوانان می‌گذارد تا علاقمندی به ورزش و کرکت پیدا کنند و ما به جهانیان نیز نشان می‌دهیم که به این استندرد لیگ‌ها را انجام داده می‌توانیم".

به گفته آقای هوتک، برای بازیکنان و تیم‌های قهرمان امتیازاتی ویژه درنظر گرفته شده است.

برای نخستن بار، سال گذشته شش بازیکن پاکستانی، یک بازیکن از زیمبابوه و یک بازیکن استرالیایی جهت اشتراک در مسابقات کرکت "شپگیزه" به افغانستان آمده بودند.

این در حالیست که افغانستان در ماه جوزای سال جاری خورشیدی توانست عضویت دایمی شورای بین‌المللی کرکت را به دست بیاورد.

XS
SM
MD
LG