لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان و عربستان تفاهمنامه همکاری‌های آموزشی را امضا کردند


محمد حنیف اتمر، وزیر خارجه افغانستان در سفر به عربستان سعودی، تفاهم‌نامه همکاری‌های آموزشی و تعلیمی را با حمد بن محمد آل الشیخ، وزیر معارف آن کشور امضا کرد.

وزارت خارجه افغانستان روز جمعه ۲۲ جنوری (سوم دلو) گفت که آقای اتمر از عربستان سعودی خواستار گسترش همکاری آن کشور در زمینه آموزش‌های مسلکی افغان‌ها در رشته‌های علمی و تخنیکی شده است.

بربنیاد خبرنامه وزارت خارجه افغانستان، وزیر معارف عربستان برای "افزایش شمار بورس‌های تحصیلی در مقاطع لیسانس و ماستری و همچنان زمینه‌سازی برای آموزش‌های مسلکی و تخصصی برای افغان‌ها ابراز امادگی کرد".

این مقام بلندپایه عربستان گفته است که در بخش‌های تربیه معلم، تدوین برنامه‌های تعلیمی و نصاب درسی می‌تواند به افغانستان کمک کند.

بر اساس تفاهم‌نامه‌ا‌ی که میان وزارت خارجه افغانستان و وزارت معارف عربستان امضا شده است، روابط میان بخش‌های آموزشی دو کشور افزایش خواهد یافت و "آموزش زبان عربی برای علاقمندان در افغانستان در کانون توجه قرار داده می‌شود".

پیش از این نیز عربستان سعودی بورس‌های تحصیلی را برای شهروندان افغانستان فراهم کرده بود و در تمویل شماری از مراکز آموزشی و تحصیلی نیز در این کشور نقش داشت.

XS
SM
MD
LG