لینک های دسترسی

Breaking News

مشعل: توافق با کرکت بورد پاکستان نهایی نشده است


پیش از این افغانستان در یک بازی دوستانه یک روزه در سال ۲۰۱۵، پاکستان را شکست داده بود

عاطف مشعل، رئیس کرکت بورد افغانستان می‌گوید، با کرکت بورد پاکستان روی آجندای همکاری دوجانبه در هشت بخش توافق صورت گرفته؛ اما نهایی نشده است و گفتگو روی آن جریان دارد.

هیأتی از کرکت بورد افغانستان روز شنبه به دعوت کرکت بورد پاکستان در سفرش به آن کشور، روی بازی دوستانه بیست‌اوره، مسابقات میان دو کشور و در بخش آجندای کمک پاکستان در بخش کرکت با افغانستان موافقه کرده است.

سفر هیأت کرکت بورد افغانستان به پاکستان و توافقات اولیۀ دوجانب، واکنش تند شماری از هواداران بازی کرکت را برانگیخت و این افراد از طریق شبکه‌های اجتماعی خواهان فسخ این توافقات شده اند.

اما؛ عاطف مشعل، رئیس کرکت بود که امروز در مورد سفرش به پاکستان به خبرنگاران معلومات می‌داد، گفت که هنوز در این بخش با کرکت بورد پاکستان موافقتنامه امضا نشده است.

او بدون ذکر نام کسی، افزود که برخی افراد از کرکت بورد خواست‌های شخصی دارد و در پی بدنامی این نهاد استند.

آقای مشعل گفت "بعضی دوستان وظیفه می‌خواهند یا برخی خواهشات دیگر دارند، من حتی آماده ام که با ثبوت اسامی شان را افشا سازم، این گونه افراد روی اقدامات کرکت بورد انتقاد می‌کنند، این منصفانه نیست؛ زیر این انتقادهای شخصی است و به خاطر منافع شخصی شان این کار را می‌کنند".

او افزود که روی جزئیات توافقات با کرکت بورد پاکستان، گروپ تخنیکی کرکت بورد افغانستان کار می‌کند و بعداً با توجه به منافع ملی، تصامیم نهایی را خواهند گرفت.

آقای مشعل تأکید کرد که رهبری کرکت بورد در بخش همکاری‌های دوجانبه با کرکت بورد پاکستان، به منافع ملی اولویت می‌دهد و تصمیمی نخواهد گرفت که به منافع ملی زیان برساند.

کرکت بورد افغانستان از سوی دیگر تلاش دارد تا با تمام کشورهای که عضویت کامل شورای عالی جهانی کرکت را دارند، روابط خود را گسترش دهد و آن را تقویت کند.

آقای مشعل در این راستا گفت که روابط با کرکت بورد پاکستان، روابط با دیگر کشورها به ویژه کرکت بورد هندوستان را صدمه نمی‌زند.

بر اساس معلومات وی، افغانستان از پاکستان خواسته است که بازیکنان خود را نخست به کابل بفرستد که پاکستان این درخواست را قبول کرده است.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG