لینک های دسترسی

Breaking News

سفر هیات علمای افغانستان به پاکستان


هیأتی از علمای افغانستان به رهبری عطاالله لودین، عضو شورای علمای این کشور امروز جمعه (۶ میزان) برای بحث روی چگونگی برگزاری نشست دو جانبه علمای افغانستان و پاکستان در مورد صلح و امنیت این کشور به اسلام آباد، پایتخت پاکستان سفر کرده است.

سید احسان طاهری، سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که هیأت هفت نفری علمای این کشور به رهبری آقای لودین با علمای پاکستان در مورد چگونگی برگزاری، تاریخ مشخص، آجندا و تعداد علمای اشتراک کننده در نشست دوجانبه علما گفتگو می‌کنند و این نشست در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

آقای طاهری در مورد هدف این سفر گفت "تا بتوانیم در آینده نزدیک یک نشست مشترک علمای کرام افغانستان و علمای کرام پاکستان را بخاطر بحث و بررسی اوضاع صلح و امنیت افغانستان از دید هدایات دینی و احادیث نبوی تدویر کنیم".

به گفته آقای طاهری، این نشست در اسلام آباد، پایتخت پاکستان برگزار خواهد شد.

شورای عالی صلح افغانستان امیدوار است که نشست علما و بحث روی امنیت و صلح افغانستان از منظر دین اسلام به یک پروسه مبدل شود و نتایج ملموسی را در پی داشته باشد.

پیش از این علمای افغانستان و پاکستان به گونه جداگانه، فتواهای را در مورد عدم مشروعیت دینی جنگ افغانستان صادر کرده بودند.

شورای عالی صلح افغانستان امیدوار است که این فتواها در نشست مشترک علمای دو کشور مورد تائید قرار گیرد و حکومت پاکستان، گام‌های عملی را در راستای حمایت از پروسه صلح افغانستان بردارد.

نشست دوجانبه علمای افغانستان و پاکستان بربنیاد توافق نشست سه جانبه علمای افغانستان، پاکستان و اندونیزیا برگزار خواهد شد.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده اند که علمای افغانستان و پاکستان در مورد جنگ و خشونت جاری در افغانستان گفتگو می‌کنند.

پیش از این، شورای عالی صلح افغانستان، نشست علمای این کشور در کابل، نشست سه جانبه علما در اندونیزیا و نشست علمای جهان اسلام در عربستان سعودی را در مورد پروسه صلح این کشور برگزار کرده بود.

XS
SM
MD
LG